Dieta ketogeniczna Lędziny

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Lędziny
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni hit w fitness kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala wypracować. Zainteresowanie dietą keto nieustannie rośnie, z tego też powodu chcemy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie keto masz możliwość wypracować swoje cele i cieszyć się upragnioną sylwetką. Teraz zrealizowanie zadania będzie jeszcze łatwiejsze, bo catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Lędzin pomoże Ci w Twoich działaniach.

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu podaży tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W momencie, gdy ich brakuje, ciało poszukuje alternatywnego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie ketogenicznej?

Najpierw należy postawić w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Z początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy i nasiona można także jeść, lecz należy kontrolować ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkiem unikać jakiejkolwiek skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na warzywa i owoce, ale również nie wszystkie. W głównej mierze polecane są owoce leśne. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Lędziny - dieta ketogeniczna

W jaki sposób catering ketogeniczny może pomóc?

Dieta wysokotłuszczowa może z początku przysporzyć wielu problemów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się zbyt wymagająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym należy pamiętać, to spożycie posiłków! Zbilansowaną kompozycję oraz kalorykę zostaw dietetykom!

Nie masz czasu na dietę ketogeniczną, lecz zamierzasz jej spróbować? Nie lubisz gotować albo po prostu Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Catering ketogeniczny sprawi, że szybko poczujesz działanie tego sposobu odżywiania. Walczysz z nadmierną masą ciała albo wręcz przeciwnie? Catering dietetyczny dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Lędziny - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób zamówić dietę keto z dostawą do Lędzin?

To niezwykle proste! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto i odpowiednią ilość kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste potrawy, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób żywienia Ci pasuje. Możemy jedynie podpowiedzieć, że efekty oraz są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Lędziny – FAQ

Czy Wasz catering dowozi dietę ketogeniczną do całego Lędzin?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto jest w naszym zasięgu dostaw, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Głębokość stanu ketozy określa się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem zmian zachodzących w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Dieta keto polecana jest osobom, które zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 poziomów ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba kontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii poważnych chorób.
Jeśli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dowożona dieta ketogeniczna do Lędzin?

W zależności od miasta pory dostawy są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w KetoLove będziesz poinformowany o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: