Dieta ketogeniczna Dąbrowa Górnicza

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Dąbrowa Górnicza
Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni hit w fitness kręgu. Ta dieta zyskała na popularności, dzięki postępom, jakie pozwala osiągać. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, dlatego chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjną polską kuchnie? Z pewnością powinieneś zostać i przeczytać całość do końca! Na diecie wysokotłuszczowej możesz osiągnąć swoje cele oraz cieszyć się wymarzoną figurą. Teraz zadanie jest jeszcze łatwiejsze, bo catering dietetyczny wersji keto w rejonie Dąbrowy Górniczej pomoże Ci w spełnianiu Twoich marzeń.
Zamów dietę keto taniej w cateringu PowerMeal!
Catering dietetyczny PowerMeal

Z kodem rabatowym -10%:

KETOLOVE10

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogenna jest nazywana często dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje innego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Najpierw trzeba nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy i nasiona można także jeść, lecz należy mieć na uwadze ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkiem unikać jakiejkolwiek skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na warzywa i owoce, lecz również nie wszystkie. Szczególnie zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Dąbrowa Górnicza - dieta ketogeniczna

W jaki sposób catering ketogeniczny może pomóc?

Dieta wysokotłuszczowa może na początku przysporzyć wielu problemów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może być zbyt wymagająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym należy pamiętać, to zjedzenie posiłków! Zbilansowaną kompozycję oraz kalorykę zostaw specjalistom w swoim fachu!

Brakuje Ci czasu na dietę ketogeniczną, lecz zamierzasz ją wypróbować? Nie chcesz gotować albo po prostu Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się martwić. Catering ketogeniczny sprawi, że szybko poczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Walczysz z nadmiernymi kilogramami albo na odwrót? Catering dietetyczny dopasuje się pod Twój cel i dieta codziennie będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Dąbrowa Górnicza - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak zamówić dietę wyskotłuszczową w Dąbrowej Górniczej?

To bardzo proste! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto i odpowiednią ilość kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i szybko zaczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

Ten model odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób odżywiania Ci odpowiada. Możemy tylko podpowiedzieć, że efekty i są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Dąbrowa Górnicza – najczęściej zadawane pytania

Czy Ketolove dowozi dietę ketogeniczną do całego Dąbrowy Górniczej?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto jest w naszej strefie dostaw, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez zmiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Ketoza zalecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów.

Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się 5 poziomów ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety keto?

Skorzystanie z diety keto wymaga skorzystania z rady lekarza tylko w przypadku groźnych chorób.
Jeśli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dowożona dieta ketogeniczna do Dąbrowy Górniczej?

W zależności od miasta godziny dostawy są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu ketogenicznym poinformujemy Cię o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: