Dieta ketogeniczna Żywiec

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Żywiec
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w sportowym świecie. Ta dieta stała się popularna, dzięki postępom, jakie pozwala osiągnąć. Zainteresowanie dietą keto stale rośnie, dlatego warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjne polskie potrawy? Z pewnością musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie wysokotłuszczowej masz możliwość wypracować zamierzone cele oraz cieszyć się upragnioną figurą. Teraz wykonanie zadania jest jeszcze łatwiejsze, bo catering dietetyczny wersji keto na terenie Żywca wesprze Cię w Twoich działaniach.
Zamów dietę keto taniej w cateringu PowerMeal!
Catering dietetyczny PowerMeal

Z kodem rabatowym -10%:

KETOLOVE10

Co to jest dieta keto?

Dieta keto jest nazywana także dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej ilości tłuszczów na rzecz ograniczenia jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje alternatywnego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Najpierw należy postawić w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydawać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie keto?

Przede wszystkim należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta keto jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może mieć wpływ na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy oraz nasiona można także spożywać, ale trzeba mieć na uwadze ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkowicie pozbywać się skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na owoce i warzywa, lecz także nie wszystkie. W głównej mierze zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Żywiec - dieta ketogeniczna

W jaki sposób catering dietetyczny może być pomocny?

Dieta keto może z początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza spożycie białka oraz węglowodanów może być przytłaczająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety keto, bo korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym należy pamiętać, to zjedzenie posiłków! Zbilansowaną kompozycję i kalorykę zostaw naszym specjalistom ds. żywienia!

Nie masz czasu na dietę wysokotłuszczową, ale zamierzasz ją wypróbować? Nie umiesz gotować lub najzwyczajniej Twój plan dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Catering ketogeniczny sprawi, że wkrótce odczujesz działanie tej diety. Zmagasz się z nadmiernymi kilogramami albo na odwrót? Catering dietetyczny dopasuje się do Ciebie i dieta codziennie będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Żywiec - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób otrzymać dietę ketogeniczną w Żywcu?

To niezwykle łatwe! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto i kaloryczność, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i szybko rozpoczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

Ten sposób żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że efekty i są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Żywiec – FAQ

Czy catering ketogeniczny dowozi keto dietę do całego Żywca?

Tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w naszej strefie działania, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość stanu ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez zmiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Keto dieta polecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów.

Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy należy kontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety keto wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii poważnych problemów zdrowotnych.
Jeśli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym dietetykiem, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dostarczana dieta ketogeniczna do Żywca?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w KetoLove poinformujemy Cię o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: