Dieta ketogeniczna Zgierz

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Zgierz
Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w sportowym kręgu. Ta dieta zyskała na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala wypracować. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową stale wzrasta, dlatego należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjną polską kuchnie? Z pewnością musisz zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie ketogenicznej możesz osiągnąć zamierzone cele oraz cieszyć się wymarzoną figurą. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering ketogeniczny w rejonie Zgierza pomoże Ci w Twoich działaniach.

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej podaży tłuszczów na rzecz ograniczenia jedzenia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, ciało szuka alternatywnego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli przetworzone tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy i nasiona można także jeść, ale należy uważać na ilość przyjmowanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkowicie unikać wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto postawić na owoce i warzywa, ale również nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Zgierz - dieta ketogeniczna

Jak dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta ketogeniczna może z początku przysporzyć paru problemów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko oraz węglowodany może okazać się przytłaczająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, bo korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym należy pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednią kompozycję oraz kalorykę zostaw fachowcom!

Brakuje Ci czasu na dietę keto, lecz chcesz jej spróbować? Nie chcesz gotować albo zwyczajnie Twój plan dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się martwić. Dieta pudełkowa sprawi, że szybko odczujesz dobroczynne działanie tej diety. Zmagasz się z nadprogramową masą ciała albo na odwrót? Catering dietetyczny dopasuje się pod Twoje cele i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Zgierz - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób otrzymać dietę keto w Zgierzu?

To niezwykle proste! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto i liczbę kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten model odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model odżywiania Ci odpowiada. Możemy jedynie podpowiedzieć, że efekty oraz są motywujące, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Zgierz – FAQ

Czy Ketolove dostarcza dietę ketogeniczną do całego Zgierza?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto jest w naszym zasięgu działania, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalistycznych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez zmiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Dieta keto polecana jest osobom, które zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Tak, określa się 5 poziomów ketozy. Można je określić poprzez proporcję glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety keto wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku groźnych chorób.
Jeśli borykasz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dowożona dieta ketogeniczna do Zgierza?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w KetoLove poinformujemy Cię o przewidywanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: