Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Zator

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Zator 

Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w sportowym świecie. Ta dieta zyskała na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala zdobyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, w związku z tym warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjną polską kuchnie? Z pewnością musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie keto w Zatorze możesz wypracować zamierzone cele i cieszyć się upragnioną figurą. Teraz zrealizowanie zadania jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Zatora wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana również dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej podaży tłuszczów na rzecz zredukowania spożycia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, organizm szuka innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Jakie są zasady na diecie ketogenicznej?

Najpierw trzeba nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy oraz nasiona można również jeść, ale należy kontrolować ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkiem pozbywać się skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na owoce i warzywa, ale również nie wszystkie. Szczególnie polecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Zator

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana także dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej podaży tłuszczów na rzecz ograniczenia jedzenia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej oraz pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje innego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Zatorze

Jak otrzymać dietę wyskotłuszczową w Zatorze?

To niezwykle łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto i odpowiednią ilość kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i w krótkim czasie rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten sposób odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób żywienia Ci odpowiada. Możemy jedynie podpowiedzieć, że efekty i są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Zator – FAQ

Czy wymienione cateringi dowożą dietę ketogeniczną do całego Zatora?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w zasięgu dostaw, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby: przy pomocy specjalistycznych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. za pośrednictwem przemian zachodzących w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Ketoza polecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Tak, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku poważnych chorób.

Jeśli trudzisz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dowożona dieta ketogeniczna do Zatora?

W zależności od miasta godziny dostarczania są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} będziesz poinformowany o przewidywanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.