Dieta ketogeniczna Zator

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Zator
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w fitness świecie. Ta dieta zyskała na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągać. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową ciągle rośnie, z tego też powodu chcemy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz jeść tłuste rzeczy? Z pewnością powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie wysokotłuszczowej możesz wypracować zamierzone cele oraz cieszyć się wymarzoną figurą. Teraz wykonanie zadania jest jeszcze prostsze, ponieważ catering ketogeniczny na terenie Zatora wesprze Cię w Twoich działaniach.

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana także dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej dawki tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety wysokotłuszczowej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie keto?

Przede wszystkim trzeba postawić w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydawać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie keto?

Przede wszystkim należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość mięsa może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy oraz nasiona można również jeść, ale należy mieć na uwadze ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkowicie unikać wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na warzywa i owoce, lecz także nie wszystkie. Szczególnie polecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Zator - dieta ketogeniczna

W jaki sposób catering dietetyczny może być pomocny?

Dieta wysokotłuszczowa może z początku przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza białko oraz węglowodany może być przytłaczająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety keto, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym należy pamiętać, to zjedzenie posiłków! Zbilansowaną kompozycję i kalorykę zostaw dietetykom!

Brakuje Ci czasu na dietę keto, ale zamierzasz ją wypróbować? Nie chcesz gotować albo najzwyczajniej Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Catering ketogeniczny sprawi, że szybko odczujesz dobroczynne działanie tej diety. Zmagasz się z nadmierną masą ciała albo wręcz przeciwnie? Catering dietetyczny dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Zator - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób zamówić dietę keto w Zatorze?

To niezwykle proste! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto i odpowiednią ilość kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy jedynie podpowiedzieć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Zator – najczęściej zadawane pytania

Czy catering ketogeniczny dostarcza keto dietę do całego Zatora?

Tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w naszej strefie dostaw, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalnych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • za pośrednictwem zmian zachodzących w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Keto dieta polecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety skorzystaniem z cateringu ketogenicznego

Stosowanie diety keto wymaga konsultacji z lekarzem tylko w przypadku poważnych problemów zdrowotnych.
Jeśli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dostarczana dieta ketogeniczna do Zatora?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove zostaniesz poinformowany o przewidywanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: