Dieta ketogeniczna Zalesie Górne

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Zalesie Górne
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni hit w sportowym świecie. Ta dieta zyskała na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala zdobyć. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową ciągle wzrasta, w związku z tym chcemy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz jeść tłuste rzeczy? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie ketogenicznej możesz wypracować zamierzone cele i szczycić się wymarzoną figurą. Teraz wykonanie zadania jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering ketogeniczny w rejonie Zalesia Górnego pomoże Ci w spełnianiu Twoich marzeń.

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba postawić w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydawać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym odżywianiem. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy i nasiona można również spożywać, ale należy zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkiem unikać wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto postawić na owoce i warzywa, lecz również nie wszystkie. Przede wszystkim polecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Zalesie Górne - dieta ketogeniczna

Jak dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta ketogenna może z początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się zbyt wymagająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym należy pamiętać, to zjedzenie posiłków! Zbilansowaną kompozycję i kalorykę zostaw naszym specjalistom ds. żywienia!

Nie masz czasu na dietę ketogeniczną, lecz chcesz ją wypróbować? Nie umiesz gotować albo najzwyczajniej Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta keto? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Catering dietetyczny sprawi, że wkrótce odczujesz dobroczynne działanie tej diety. Walczysz z nadmiernymi kilogramami lub wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się pod Twój cel i dieta codziennie będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Zalesie Górne - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak otrzymać dietę ketogeniczną w Zalesiu Górnym?

To bardzo łatwe! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto oraz liczbę kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste posiłki, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i w krótkim czasie rozpoczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim organizmie.

Ten model żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób odżywiania Ci odpowiada. Możemy tylko podpowiedzieć, że rezultaty i są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Zalesie Górne – najczęściej zadawane pytania

Czy Ketolove dowozi keto dietę do całego Zalesia Górnego?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu działania, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Głębokość ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalistycznych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • za pośrednictwem zmian dziejących się w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Keto dieta zalecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Określa się je poprzez proporcję glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy należy kontaktować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogenicznej wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w przypadku groźnych chorób.
Jeśli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym dietetykiem, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dowożona dieta keto do Zalesia Górnego?

W zależności od miasta godziny dostarczania są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w naszym cateringu keto będziesz poinformowany o przewidywanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: