Dieta ketogeniczna Zakopane

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Zakopane
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w fitness świecie. Ta dieta stała się popularna, dzięki efektom, jakie pozwala osiągnąć. Zainteresowanie dietą keto nieustannie wzrasta, w związku z tym należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjną polską kuchnie? Z pewnością powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie wysokotłuszczowej możesz osiągnąć zamierzone cele i cieszyć się upragnioną figurą. Teraz zrealizowanie zadania będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering ketogeniczny na terenie Zakopanego wesprze Cię w Twoich działaniach.
Zamów dietę keto taniej w cateringu PowerMeal!
Catering dietetyczny PowerMeal

Z kodem rabatowym -10%:

KETOLOVE10

Co to jest dieta keto?

Dieta keto jest nazywana często dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu dawki tłuszczów na rzecz redukcji spożycia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy ich brakuje, organizm szuka alternatywnego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie keto?

Przede wszystkim trzeba nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie keto?

Przede wszystkim należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeżeli przetworzone tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość mięsa może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy oraz nasiona można także spożywać, ale trzeba zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkiem unikać skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, lecz również nie wszystkie. Szczególnie zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Zakopane - dieta ketogeniczna

Jak catering ketogeniczny może być pomocny?

Dieta ketogeniczna może z początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza spożycie białka oraz węglowodanów może być zbyt ciężka, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety keto, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym powinieneś pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję i kalorykę zostaw naszym specjalistom ds. żywienia!

Brakuje Ci czasu na dietę wysokotłuszczową, lecz chcesz jej spróbować? Nie umiesz gotować lub po prostu Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się martwić. Catering dietetyczny sprawi, że wkrótce odczujesz dobroczynne działanie tej diety. Zmagasz się z nadmiernymi kilogramami albo na odwrót? Dieta pudełkowa dopasuje się pod Twój cel i dieta codziennie będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Zakopane - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak otrzymać dietę wyskotłuszczową w Zakopanem?

To bardzo proste! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto oraz liczbę kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste posiłki, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz szybko zaczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten model odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci odpowiada. Możemy jedynie podpowiedzieć, że rezultaty i są uzależniające, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Zakopane – najczęściej zadawane pytania

Czy catering ketogeniczny dowozi dietę ketogeniczną do całego Zakopanego?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu dostaw, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Głębokość stanu ketozy można określić na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalistycznych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem zmian dziejących się w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

Kiedy powinno stosować się dietę keto?

Dieta keto zalecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów.

Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Oczywiście, określa się 5 poziomów ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety skorzystaniem z keto cateringu

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w kwestii groźnych problemów zdrowotnych.
Jeżeli borykasz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dostarczana dieta keto do Zakopanego?

W zależności od miasta pory dostarczania są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu keto poinformujemy Cię o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: