Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Wyszków

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Wyszków 

Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w sportowym świecie. Ta dieta stała się popularna, dzięki efektom, jakie pozwala zauważyć. Zainteresowanie dietą ketogeniczną stale rośnie, w związku z tym chcemy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjne polskie potrawy? Z pewnością powinieneś zostać i przeczytać całość do końca! Na diecie wysokotłuszczowej w Wyszkowie możesz wypracować swoje cele i cieszyć się upragnioną figurą. Teraz zadanie jest jeszcze łatwiejsze, bo catering ketogeniczny z dostawą do Wyszkowa wesprze Cię w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana często dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu dawki tłuszczów na rzecz redukcji spożycia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety wysokotłuszczowej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy ich brakuje, ciało szuka alternatywnego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie ketogenicznej?

Najpierw trzeba nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym odżywianiem. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy oraz nasiona można również spożywać, ale należy kontrolować ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkiem pozbywać się skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, lecz również nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce leśne. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Wyszków

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej podaży tłuszczów na rzecz zredukowania jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety wysokotłuszczowej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy ich brakuje, ciało poszukuje innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

tania dieta ketogeniczna w Wyszkowie

W jaki sposób zamówić dietę wyskotłuszczową z dostawą do Wyszkowa?

To bardzo proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną i liczbę kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste posiłki, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybkim tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i szybko rozpoczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten model odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy jedynie napomknąć, że rezultaty oraz są motywujące, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Wyszków – FAQ

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dostarczają dietę ketogeniczną do całego Wyszkowa?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w strefie dostaw, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby: przy pomocy specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Ketoza polecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Oczywiście, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Można je określić poprzez stosunek glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba kontaktować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety keto wymaga konsultacji z lekarzem tylko w przypadku groźnych problemów zdrowotnych.

Jeśli trudzisz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dowożona dieta ketogeniczna do Wyszkowa?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} będziesz poinformowany o przewidywanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.