Dieta ketogeniczna Wyszków

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Wyszków
Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w fitness kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala wypracować. Zainteresowanie dietą keto nieustannie wzrasta, dlatego chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz jeść tłuste potrawy? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać całość do końca! Na diecie wysokotłuszczowej możesz wypracować swoje cele oraz szczycić się upragnioną figurą. Teraz zrealizowanie zadania jest jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto w rejonie Wyszkowa wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogenna jest nazywana również dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu ilości tłuszczów na rzecz ograniczenia jedzenia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy ich brakuje, ciało poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim należy postawić w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość mięsa może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy i nasiona można również jeść, lecz należy uważać na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkiem unikać skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto postawić na owoce i warzywa, ale również nie wszystkie. W głównej mierze polecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Wyszków - dieta ketogeniczna

Jak dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta wysokotłuszczowa może na początku przysporzyć paru problemów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się przytłaczająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety ketogennej, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym musisz pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednią kompozycję oraz kaloryczność zostaw specjalistom w swoim fachu!

Brak Ci czasu na dietę keto, ale zamierzasz jej spróbować? Nie lubisz gotować lub po prostu Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta keto? Nie musisz dłużej się martwić. Dieta pudełkowa sprawi, że wkrótce odczujesz dobroczynne działanie tej diety. Walczysz z nadprogramową masą ciała albo na odwrót? Dieta pudełkowa dopasuje się pod Twoje cele i dieta codziennie będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Wyszków - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób otrzymać dietę ketogeniczną z dostawą do Wyszkowa?

To bardzo łatwe! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę ketogeniczną i odpowiednią ilość kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybkim tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy tylko napomknąć, że efekty oraz są uzależniające, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Wyszków – FAQ

Czy Ketolove dostarcza dietę ketogeniczną do całego Wyszkowa?

Tak! Jeśli dane miasto jest w naszym zasięgu dostaw, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Głębokość ketozy określa się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalnych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Dieta keto polecana jest osobom, które zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy ?

Oczywiście, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba kontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogenicznej wymaga skorzystania z rady lekarza tylko w kwestii groźnych problemów zdrowotnych.
Jeśli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dowożona dieta keto do Wyszkowa?

W zależności od miasta godziny dostawy są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove będziesz poinformowany o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: