Dieta ketogeniczna Wrocław

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Wrocław

Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w fitness kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności za sprawą efektów, jakie pozwala osiągać. Zainteresowanie dietą keto nieustannie rośnie, w związku z tym należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjne polskie potrawy? Z pewnością powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie wysokotłuszczowej możesz osiągnąć swoje cele i szczycić się wymarzoną sylwetką. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto na terenie Wrocławia wesprze Cię w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej w cateringu PowerMeal!
Catering dietetyczny PowerMeal

Z kodem rabatowym -10%:

KETOLOVE10

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana także dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej porcji tłuszczów na rzecz ograniczenia jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów wpływa na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety wysokotłuszczowej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka alternatywnego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie ketogenicznej?

Najpierw należy nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są pełnowartościowe białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydawać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie keto?

Przede wszystkim należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeśli przetworzone tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta keto to sposób odżywiania, a nie narzędzie do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość białka  może mieć wpływ na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można również spożywać, ale należy mieć na uwadze ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkowicie pozbywać się wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, lecz także nie wszystkie. Na dietę ketogeniczną w szczególności zaleca się owoce jagodowe. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Wrocław - dieta ketogeniczna

Jak keto dieta od cateringu może pomóc?

Dieta ketogeniczna może z początku przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza spożycie białka oraz węglowodanów może być przytłaczająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Dieta ketogeniczna przygotowana przez nasz catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety  ketogenicznej nieudolnie przygotowanej samemu w domu, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym trzeba pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednią kompozycję oraz kaloryczność zostaw dietetykom!

Nie masz czasu na dietę wysokotłuszczową, lecz zamierzasz jej spróbować? Nie chcesz gotować lub zwyczajnie Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta keto? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Dieta pudełkowa sprawi, że szybko odczujesz działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadmiernymi kilogramami albo na odwrót? Dieta ketogeniczna od KetoLove dopasuje się pod Twoje cele i pyszne posiłki codziennie będą czekać pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Wrocław - catering dietetyczny - dieta ketogeniczna

Jak zamówić dietę ketogeniczną z dostawą do Wrocławia?

To niezwykle łatwe! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto i liczbę kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ketogeniczna ma być dostarczona przez nasz catering dietetyczny, zapłać i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste potrawy, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybko tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ketonów, pokonasz uczucie głodu i szybko rozpoczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten model żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Dieta ketogeniczna przygotowana przez nasz catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model żywienia Ci odpowiada. Możemy tylko podpowiedzieć, że rezultaty diety ketogenicznej są uzależniające, a dobre samopoczucie satysfakcjonujące, nawet jak kochasz niezdrowe przekąski..

Dieta ketogeniczna Wrocław – FAQ

Czy Ketolove dostarcza dietę ketogeniczną do całego Wrocławia?

Tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w naszej strefie działania, to dowóz diety ketogenicznej odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalistycznych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach skorzystać z diety ketogenicznej?

Ketoza polecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy stan ketozy ma poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety skorzystaniem z keto cateringu

Skorzystanie z diety keto wymaga konsultacji z lekarzem tylko w przypadku groźnych problemów zdrowotnych.
Jeśli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z naszym dietetykiem, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dowożona dieta keto do Wrocławia?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj dieta ketogeniczna dostarczana jest w zakresach godzin: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00 (w zależności od lokalizacji).
Po złożeniu zamówienia w KetoLove poinformujemy Cię o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: