Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Wolbrom

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Wolbrom 

Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w sportowym kręgu. Ta dieta zyskała na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala osiągać. Zainteresowanie dietą ketogeniczną stale rośnie, dlatego warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjną polską kuchnie? Z pewnością powinieneś zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie keto w Wolbromi możesz osiągnąć swoje cele oraz szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto na terenie Wolbromia wesprze Cię w spełnianiu Twoich celów.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana często dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu ilości tłuszczów na rzecz ograniczenia spożycia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, ciało szuka innego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Najpierw należy nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydawać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy oraz nasiona można również jeść, ale trzeba zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkowicie unikać skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. Szczególnie zalecane są owoce leśne. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Wolbrom

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogenna jest nazywana często dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety keto jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, ciało poszukuje alternatywnego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Wolbromi

Jak otrzymać dietę keto w Wolbromi?

To bardzo proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną oraz odpowiednią ilość kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz szybko zaczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model odżywiania Ci odpowiada. Możemy jedynie podpowiedzieć, że efekty oraz są motywujące, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Wolbrom – FAQ

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dowożą dietę ketogeniczną do całego Wolbromia?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w zasięgu działania, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby: przy pomocy specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. za pośrednictwem zmian zachodzących w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

Kiedy warto przejść na dietę ketogeniczną?

Ketoza zalecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów. Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez stosunek glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogenicznej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku groźnych problemów zdrowotnych.

Jeśli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z dietetykiem danego cateringu, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dostarczana dieta ketogeniczna do Wolbromia?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} będziesz poinformowany o przewidywanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.