Dieta ketogeniczna Wojkowice

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Wojkowice
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w fitness świecie. Ta dieta zyskała na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala zdobyć. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową stale wzrasta, w związku z tym chcemy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz jeść tłuste posiłki? Z pewnością powinieneś zostać i przeczytać wszystko do końca! Na diecie ketogenicznej możesz osiągnąć swoje cele i szczycić się upragnioną figurą. Teraz zadanie będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering ketogeniczny na terenie Wojkowic wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana również dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu dawki tłuszczów na rzecz ograniczenia spożycia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety keto jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Najpierw należy nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość białka może wpłynąć na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy oraz nasiona można również spożywać, lecz należy zwrócić uwagę na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkowicie pozbywać się skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto postawić na owoce i warzywa, ale również nie wszystkie. Przede wszystkim zalecane są owoce leśne. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Wojkowice - dieta ketogeniczna

W jaki sposób catering ketogeniczny może być pomocny?

Dieta keto może na początku przysporzyć paru problemów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko i węglowodany może okazać się przytłaczająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety ketogennej, bo korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym powinieneś pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję i kaloryczność zostaw profesjonalistom!

Nie masz czasu na dietę wysokotłuszczową, ale chcesz ją wypróbować? Nie lubisz gotować albo zwyczajnie Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Catering ketogeniczny sprawi, że szybko odczujesz działanie tego sposobu odżywiania. Walczysz z nadprogramową masą ciała lub na odwrót? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Wojkowice - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób zamówić dietę wyskotłuszczową z dostawą do Wojkowic?

To niezwykle proste! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę ketogeniczną oraz kaloryczność, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste posiłki, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że efekty oraz są motywujące, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Wojkowice – FAQ

Czy catering ketogeniczny dostarcza keto dietę do całego Wojkowic?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto jest w naszej strefie działania, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Głębokość stanu ketozy można określić na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem zmian dziejących się w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Ketoza polecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się 5 poziomów ketozy. Można je określić poprzez stosunek glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety keto?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku poważnych chorób.
Jeśli trudzisz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym dietetykiem, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dowożona dieta keto do Wojkowic?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w KetoLove poinformujemy Cię o przewidywanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: