Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Tychy

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Tychy 

Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w sportowym świecie. Ta dieta zyskuje na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala osiągać. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową nieustannie rośnie, z tego też powodu chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjne polskie potrawy? Z pewnością powinieneś zostać i przeczytać nasz wpis do końca! Na diecie wysokotłuszczowej w Tychów możesz wypracować zamierzone cele i cieszyć się wymarzoną figurą. Teraz zrealizowanie zadania będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering ketogeniczny na terenie Tychów wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta keto?

Dieta keto często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej podaży tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety wysokotłuszczowej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, kiedy ich brakuje, organizm poszukuje innego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie keto?

Przede wszystkim należy postawić w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest ideą odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy oraz nasiona można także jeść, lecz należy uważać na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkowicie pozbywać się wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto postawić na owoce i warzywa, lecz także nie wszystkie. Przede wszystkim zalecane są owoce leśne. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Tychy

Co to jest dieta keto?

Dieta keto jest nazywana również dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu porcji tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy ich brakuje, ciało szuka alternatywnego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

tania dieta ketogeniczna w Tychów

W jaki sposób otrzymać dietę wyskotłuszczową z dostawą do Tychów?

To niezwykle łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto i liczbę kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i w krótkim czasie zaczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim ciele.

Ten sposób odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób żywienia Ci pasuje. Możemy tylko napomknąć, że efekty i są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Tychy – FAQ

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dostarczają dietę ketogeniczną do całego Tychów?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto znajduje się w strefie działania, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Stan ketozy można określić na dwa sposoby: przy pomocy specjalistycznych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. poprzez przemiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Dieta ketogeniczna zalecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety keto?

Skorzystanie z diety keto wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku groźnych problemów zdrowotnych.

Jeśli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dostarczana dieta keto do Tychów?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o przewidywanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.