Dieta ketogeniczna Trzebnica

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Trzebnica
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w sportowym świecie. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągać. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, w związku z tym warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz jeść tłuste rzeczy? Bez wątpienia powinieneś zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie ketogenicznej możesz wypracować zamierzone cele i szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz zadanie jest jeszcze prostsze, ponieważ catering ketogeniczny z dostawą do Trzebnicy pomoże Ci w spełnianiu Twoich marzeń.

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana także dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu porcji tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które chcą spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, gdy ich brakuje, ciało poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy myśleć o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy oraz nasiona można również spożywać, ale trzeba uważać na ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkiem unikać skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto postawić na warzywa i owoce, lecz również nie wszystkie. W głównej mierze polecane są owoce leśne. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Trzebnica - dieta ketogeniczna

W jaki sposób catering dietetyczny może pomóc?

Dieta wysokotłuszczowa może na początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się zbyt ciężka, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety keto, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym należy pamiętać, to spożycie posiłków! Zbilansowaną kompozycję i kalorykę zostaw dietetykom!

Brak Ci czasu na dietę keto, ale zamierzasz ją wypróbować? Nie lubisz gotować albo po prostu Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Catering dietetyczny sprawi, że wkrótce poczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Walczysz z nadmiernymi kilogramami lub wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się pod Twój cel i dieta codziennie będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Trzebnica - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób otrzymać dietę ketogeniczną z dostawą do Trzebnicy?

To bardzo proste! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto i kaloryczność, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybkim tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i szybko zaczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim organizmie.

Ten model żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób żywienia Ci pasuje. Możemy jedynie podpowiedzieć, że efekty i są motywujące, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Trzebnica – FAQ

Czy Wasz catering dostarcza dietę ketogeniczną do całego Trzebnicy?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto jest w naszym zasięgu działania, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Głębokość stanu ketozy można określić na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • poprzez zmiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Dieta keto zalecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów.

Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Można je określić poprzez stosunek glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii poważnych problemów zdrowotnych.
Jeżeli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym dietetykiem, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dowożona dieta keto do Trzebnicy?

W zależności od miasta godziny dostawy są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu ketogenicznym poinformujemy Cię o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: