Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Trzebinia

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Trzebinia 

Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w sportowym kręgu. Ta dieta stała się popularna, dzięki postępom, jakie pozwala wypracować. Zainteresowanie dietą keto stale wzrasta, dlatego warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz jeść tłuste potrawy? Z pewnością musisz zostać i przeczytać całość do końca! Na diecie wysokotłuszczowej w Trzebini możesz osiągnąć zamierzone cele i cieszyć się upragnioną figurą. Teraz zrealizowanie zadania będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto w rejonie Trzebini wesprze Cię w spełnianiu Twoich celów.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu dawki tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety wysokotłuszczowej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, kiedy ich brakuje, ciało poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim należy nastawić się w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość mięsa może mieć wpływ na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można także spożywać, lecz trzeba kontrolować ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkiem unikać skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na owoce i warzywa, lecz również nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Trzebinia

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna jest nazywana również dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej ilości tłuszczów na rzecz zredukowania spożycia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów wpływa na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W czasie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

tania dieta ketogeniczna w Trzebini

W jaki sposób otrzymać dietę ketogeniczną w Trzebini?

To niezwykle proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną i kaloryczność, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste posiłki, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i szybko zaczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten model żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób odżywiania Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że efekty i są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Trzebinia – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dostarczają keto dietę do całego Trzebini?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w strefie dostaw, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość ketozy określa się na dwa sposoby: za pomocą specjalistycznych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. poprzez zmiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Keto dieta zalecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów. Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Oczywiście, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety keto?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga skorzystania z rady lekarza tylko w kwestii groźnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli trudzisz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dowożona dieta ketogeniczna do Trzebini?

W zależności od miasta godziny dostarczania są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o planowanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.