Dieta ketogeniczna Trzebinia

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Trzebinia
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w sportowym świecie. Ta dieta stała się popularna, dzięki postępom, jakie pozwala osiągnąć. Zainteresowanie dietą ketogeniczną stale wzrasta, w związku z tym chcemy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać wszystko do końca! Na diecie ketogenicznej możesz osiągnąć swoje cele i cieszyć się wymarzoną figurą. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto w rejonie Trzebini wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.

Co to jest dieta keto?

Dieta keto jest nazywana również dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej podaży tłuszczów na rzecz zredukowania jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka alternatywnego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Najpierw trzeba postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na początku taki podział może wydawać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeśli przetworzone tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest ideą odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich spożyciem, ponieważ zbyt duża ilość białka może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy i nasiona można także spożywać, ale należy kontrolować ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkowicie unikać wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, lecz także nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Trzebinia - dieta ketogeniczna

W jaki sposób dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta wysokotłuszczowa może na początku przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się zbyt wymagająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety keto, bo korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym powinieneś pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednią kompozycję i kaloryczność zostaw fachowcom!

Brakuje Ci czasu na dietę keto, ale zamierzasz ją wypróbować? Nie umiesz gotować lub zwyczajnie Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta keto? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Catering dietetyczny sprawi, że szybko odczujesz dobroczynne działanie tej diety. Zmagasz się z nadmiernymi kilogramami lub na odwrót? Dieta pudełkowa dopasuje się pod Twoje cele i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Trzebinia - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak otrzymać dietę keto w Trzebini?

To niezwykle proste! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę ketogeniczną i liczbę kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste potrawy, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz w krótkim czasie zaczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten model odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci odpowiada. Możemy jedynie napomknąć, że efekty oraz są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Trzebinia – najczęściej zadawane pytania

Czy Wasz catering dostarcza keto dietę do całego Trzebini?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszej strefie działania, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość ketozy określa się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez zmiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Ketoza zalecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Tak, określa się 5 stopni ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy należy kontaktować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii poważnych problemów zdrowotnych.
Jeżeli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z naszym dietetykiem, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dostarczana dieta ketogeniczna do Trzebini?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove zostaniesz poinformowany o przewidywanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: