Dieta ketogeniczna Szczytno

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Szczytno
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w sportowym świecie. Ta dieta zyskuje na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala wypracować. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, w związku z tym warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia powinieneś zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie wysokotłuszczowej możesz osiągnąć zamierzone cele oraz cieszyć się upragnioną sylwetką. Teraz zadanie jest jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto w rejonie Szczytna wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogenna jest nazywana również dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W czasie, gdy ich brakuje, ciało szuka innego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie keto?

Najpierw należy postawić w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na początku taki podział może wydać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie keto?

Przede wszystkim należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta keto jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy oraz nasiona można również jeść, ale trzeba uważać na ilość przyjmowanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkowicie pozbywać się jakiejkolwiek skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, ale także nie wszystkie. Szczególnie polecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Szczytno - dieta ketogeniczna

W jaki sposób catering ketogeniczny może pomóc?

Dieta ketogeniczna może na początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza białko oraz węglowodany może być przytłaczająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogennej, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym należy pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję oraz kaloryczność zostaw naszym specjalistom ds. żywienia!

Nie masz czasu na dietę ketogeniczną, ale chcesz ją wypróbować? Nie lubisz gotować albo najzwyczajniej Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta keto? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Dieta pudełkowa sprawi, że wkrótce odczujesz dobroczynne działanie tej diety. Zmagasz się z nadmierną masą ciała lub wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Szczytno - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak otrzymać dietę keto w Szczytna?

To bardzo łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto i kaloryczność, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste posiłki, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybkim tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten model odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób żywienia Ci pasuje. Możemy jedynie napomknąć, że rezultaty oraz są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Szczytno – FAQ

Czy Ketolove dostarcza keto dietę do całego Szczytna?

Tak! Jeżeli dane miasto jest w naszej strefie działania, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Głębokość ketozy określa się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Ketoza polecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Tak, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez stosunek glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii groźnych problemów zdrowotnych.
Jeśli borykasz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dostarczana dieta keto do Szczytna?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w KetoLove zostaniesz poinformowany o przewidywanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: