Dieta ketogeniczna Szczecin

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Szczecin
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w fitness świecie. Ta dieta zyskuje na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala wypracować. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz spożywać tłuste posiłki? Z pewnością powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie ketogenicznej możesz osiągnąć zamierzone cele oraz szczycić się wymarzoną sylwetką. Teraz zrealizowanie zadania jest jeszcze prostsze, bo catering ketogeniczny w rejonie Szczecina pomoże Ci w Twoich działaniach.

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim należy nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na początku taki podział może wydawać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy oraz nasiona można również spożywać, lecz należy mieć na uwadze ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkowicie pozbywać się jakiejkolwiek skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, ale także nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Szczecin - dieta ketogeniczna

Jak catering dietetyczny może pomóc?

Dieta ketogeniczna może z początku przysporzyć paru problemów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko i węglowodany może być przytłaczająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety keto, bo korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym powinieneś pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednią kompozycję oraz kaloryczność zostaw doświadczonym osobom!

Brakuje Ci czasu na dietę ketogeniczną, lecz zamierzasz jej spróbować? Nie umiesz gotować albo zwyczajnie Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta keto? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Dieta pudełkowa sprawi, że wkrótce odczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadmiernymi kilogramami albo wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Szczecin - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób otrzymać dietę ketogeniczną z dostawą do Szczecina?

To bardzo proste! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto oraz kaloryczność, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste potrawy, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i w krótkim czasie zaczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten sposób żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci odpowiada. Możemy jedynie napomknąć, że rezultaty oraz są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Szczecin – najczęściej zadawane pytania

Czy catering ketogeniczny dowozi dietę ketogeniczną do całego Szczecina?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto jest w naszym zasięgu działania, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość stanu ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem zmian dziejących się w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Dieta ketogeniczna zalecana jest tym, którzy zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się 5 poziomów ketozy. Określa się je poprzez stosunek glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety skorzystaniem z cateringu ketogenicznego

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii groźnych chorób.
Jeżeli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dowożona dieta ketogeniczna do Szczecina?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove poinformujemy Cię o przewidywanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: