Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Świętochłowice

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Świętochłowice 

Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni hit w sportowym kręgu. Ta dieta zyskała na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala wypracować. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz spożywać tłuste posiłki? Z pewnością powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie wysokotłuszczowej w Świętochłowicach masz możliwość osiągnąć zamierzone cele i szczycić się wymarzoną figurą. Teraz zadanie będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Świętochłowic wesprze Cię w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna jest nazywana również dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej podaży tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy ich brakuje, ciało szuka innego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Jakie są zasady na diecie keto?

Przede wszystkim trzeba postawić w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydawać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość mięsa może mieć wpływ na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy oraz nasiona można również jeść, lecz trzeba mieć na uwadze ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkiem unikać jakiejkolwiek skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto postawić na owoce i warzywa, lecz także nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Świętochłowice

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje alternatywnego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Świętochłowicach

Jak zamówić dietę keto z dostawą do Świętochłowic?

To bardzo łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto oraz liczbę kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybkim tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim organizmie.

Ten model odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób żywienia Ci pasuje. Możemy tylko napomknąć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Świętochłowice – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi dowożą keto dietę do całego Świętochłowic?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w zasięgu dostaw, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby: przy pomocy specjalistycznych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. za pośrednictwem przemian dziejących się w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Dieta keto polecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety skorzystaniem z cateringu ketogenicznego

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii poważnych chorób.

Jeżeli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dowożona dieta ketogeniczna do Świętochłowic?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o planowanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.