Dieta ketogeniczna Swarzędz

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Swarzędz
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny trend w fitness kręgu. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągać. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjne polskie potrawy? Z pewnością musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie keto masz możliwość osiągnąć zamierzone cele oraz szczycić się wymarzoną figurą. Teraz zrealizowanie zadania będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering ketogeniczny z dostawą do Swarzędza wesprze Cię w Twoich działaniach.

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana także dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety wysokotłuszczowej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje innego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie keto?

Najpierw należy postawić w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy oraz nasiona można także jeść, ale należy mieć na uwadze ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkowicie unikać skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale również nie wszystkie. Przede wszystkim polecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Swarzędz - dieta ketogeniczna

W jaki sposób catering ketogeniczny może pomóc?

Dieta ketogenna może z początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza białko i węglowodany może być zbyt wymagająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym należy pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję i kaloryczność zostaw doświadczonym osobom!

Brak Ci czasu na dietę keto, lecz chcesz jej spróbować? Nie chcesz gotować albo zwyczajnie Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Catering ketogeniczny sprawi, że wkrótce poczujesz działanie tej diety. Walczysz z nadmierną masą ciała albo wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta codziennie będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Swarzędz - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak otrzymać dietę keto z dostawą do Swarzędza?

To bardzo łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę ketogeniczną i liczbę kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i w krótkim czasie zaczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten sposób odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób odżywiania Ci odpowiada. Możemy jedynie podpowiedzieć, że efekty oraz są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Swarzędz – najczęściej zadawane pytania

Czy Ketolove dowozi keto dietę do całego Swarzędza?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszej strefie dostaw, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalnych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez zmiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

Kiedy warto przejść na dietę ketogeniczną?

Keto dieta polecana jest osobom, które zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów.

Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez stosunek glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety keto?

Stosowanie diety keto wymaga konsultacji z lekarzem tylko w przypadku poważnych problemów zdrowotnych.
Jeżeli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dowożona dieta keto do Swarzędza?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w naszym cateringu ketogenicznym zostaniesz poinformowany o przewidywanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: