Dieta ketogeniczna Sułkowice

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Sułkowice
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w sportowym świecie. Ta dieta zyskała na popularności, dzięki postępom, jakie pozwala osiągać. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową stale rośnie, dlatego należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjne polskie potrawy? Bez wątpienia powinieneś zostać i przeczytać nasz wpis do końca! Na diecie keto możesz osiągnąć zamierzone cele i szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz zadanie jest jeszcze prostsze, bo catering ketogeniczny na terenie Sułkowic wesprze Cię w spełnianiu Twoich celów.
Zamów dietę keto taniej w cateringu PowerMeal!
Catering dietetyczny PowerMeal

Z kodem rabatowym -10%:

KETOLOVE10

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna jest nazywana także dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, kiedy ich brakuje, organizm szuka innego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim należy postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli przetworzone tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość mięsa może mieć wpływ na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy oraz nasiona można również jeść, ale trzeba kontrolować ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkiem unikać skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na owoce i warzywa, ale również nie wszystkie. Przede wszystkim zalecane są owoce leśne. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Sułkowice - dieta ketogeniczna

Jak dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta ketogeniczna może z początku przysporzyć wielu problemów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza białko i węglowodany może być przytłaczająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogennej, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym musisz pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednią kompozycję i kaloryczność zostaw specjalistom w swoim fachu!

Brakuje Ci czasu na dietę keto, ale zamierzasz ją wypróbować? Nie lubisz gotować albo po prostu Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się martwić. Dieta pudełkowa sprawi, że wkrótce odczujesz dobroczynne działanie tej diety. Zmagasz się z nadmiernymi kilogramami lub wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się pod Twoje cele i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Sułkowice - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak zamówić dietę wyskotłuszczową z dostawą do Sułkowic?

To bardzo łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto i liczbę kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybkim tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i w krótkim czasie rozpoczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim ciele.

Ten model odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model odżywiania Ci odpowiada. Możemy jedynie podpowiedzieć, że efekty oraz są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Sułkowice – najczęściej zadawane pytania

Czy Ketolove dowozi keto dietę do całego Sułkowic?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszej strefie działania, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość ketozy można określić na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalistycznych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Ketoza polecana jest osobom, które zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Tak, określa się 5 poziomów ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety keto?

Stosowanie diety keto wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w kwestii poważnych problemów zdrowotnych.
Jeżeli trudzisz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym dietetykiem, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dowożona dieta keto do Sułkowic?

W zależności od miasta pory dostarczania są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w naszym cateringu keto będziesz poinformowany o przewidywanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: