Dieta ketogeniczna Strzyżowice

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Strzyżowice
Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny trend w sportowym kręgu. Ta dieta zyskała na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala zauważyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie wysokotłuszczowej możesz wypracować swoje cele i cieszyć się wymarzoną sylwetką. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering ketogeniczny z dostawą do Strzyżowic wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna jest nazywana również dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu dawki tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje alternatywnego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim należy nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeśli przetworzone tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy oraz nasiona można także spożywać, lecz należy mieć na uwadze ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkowicie unikać wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, ale także nie wszystkie. W głównej mierze zalecane są owoce leśne. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Strzyżowice - dieta ketogeniczna

W jaki sposób dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta keto może na początku przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko oraz węglowodany może okazać się zbyt ciężka, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym musisz pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję oraz kalorykę zostaw specjalistom w swoim fachu!

Nie masz czasu na dietę ketogeniczną, lecz chcesz jej spróbować? Nie chcesz gotować albo po prostu Twój plan dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Catering ketogeniczny sprawi, że szybko odczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadmierną masą ciała lub wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się pod Twoje cele i dieta codziennie będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Strzyżowice - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak zamówić dietę wyskotłuszczową w Strzyżowicach?

To bardzo łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę ketogeniczną oraz odpowiednią ilość kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model odżywiania Ci pasuje. Możemy jedynie napomknąć, że rezultaty i są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Strzyżowice – FAQ

Czy catering ketogeniczny dowozi dietę ketogeniczną do całego Strzyżowic?

Tak! Jeżeli dane miasto jest w naszym zasięgu działania, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • za pośrednictwem przemian dziejących się w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Keto dieta zalecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy ?

Oczywiście, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety skorzystaniem z keto cateringu

Stosowanie diety ketogennej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku poważnych chorób.
Jeśli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z naszym dietetykiem, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dowożona dieta ketogeniczna do Strzyżowic?

W zależności od miasta godziny dostawy są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w naszym cateringu keto poinformujemy Cię o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: