Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Stęszew

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Stęszew 

Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w fitness kręgu. Ta dieta zyskała na popularności, dzięki postępom, jakie pozwala osiągnąć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, w związku z tym chcemy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz jeść tłuste potrawy? Z pewnością powinieneś zostać i przeczytać całość do końca! Na diecie keto w Stęszewiu masz możliwość wypracować zamierzone cele oraz cieszyć się upragnioną sylwetką. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze prostsze, bo catering ketogeniczny w rejonie Stęszewa pomoże Ci w spełnianiu Twoich celów.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta keto?

Dieta keto często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu porcji tłuszczów na rzecz ograniczenia jedzenia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety wysokotłuszczowej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka innego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie ketogenicznej?

Najpierw trzeba nastawić się w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Z początku taki podział może wydawać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy myśleć o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwrócić uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożyciem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy oraz nasiona można także jeść, lecz należy kontrolować ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkiem pozbywać się wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, lecz również nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Stęszew

Czym jest dieta keto?

Dieta keto często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu porcji tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, ciało szuka alternatywnego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Stęszewiu

Jak zamówić dietę ketogeniczną w Stęszewiu?

To bardzo łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto i liczbę kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste posiłki, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób odżywiania Ci odpowiada. Możemy tylko podpowiedzieć, że efekty i są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Stęszew – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dostarczają keto dietę do całego Stęszewa?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w strefie dostaw, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość stanu ketozy określa się na dwa sposoby: za pomocą specjalistycznych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. poprzez zmiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

Kiedy powinno stosować się dietę keto?

Ketoza zalecana jest tym, którzy zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się 5 poziomów ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy należy kontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w kwestii poważnych problemów zdrowotnych.

Jeśli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dowożona dieta keto do Stęszewa?

W zależności od miasta pory dostawy są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} będziesz poinformowany o przewidywanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.