Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Sterkowiec

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Sterkowiec 

Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w sportowym kręgu. Ta dieta zyskała na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala wypracować. Zainteresowanie dietą keto stale rośnie, dlatego chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz spożywać tłuste rzeczy? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać nasz wpis do końca! Na diecie wysokotłuszczowej w Sterkowcu możesz wypracować zamierzone cele oraz cieszyć się upragnioną sylwetką. Teraz zadanie będzie jeszcze prostsze, bo catering dietetyczny wersji keto w rejonie Sterkowca pomoże Ci w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana również dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu podaży tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety keto jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje alternatywnego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim należy postawić w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie keto?

Przede wszystkim należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwrócić uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może wpłynąć na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy oraz nasiona można również spożywać, ale trzeba uważać na ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkiem pozbywać się skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, ale również nie wszystkie. Przede wszystkim zalecane są owoce leśne. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Sterkowiec

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej dawki tłuszczów na rzecz ograniczenia spożycia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

tania dieta ketogeniczna w Sterkowcu

W jaki sposób otrzymać dietę keto w Sterkowcu?

To bardzo proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną oraz kaloryczność, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób żywienia Ci pasuje. Możemy jedynie napomknąć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Sterkowiec – FAQ

Czy wymienione cateringi dowożą dietę ketogeniczną do całego Sterkowca?

Tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w zasięgu działania, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy można określić na dwa sposoby: za pomocą specjalnych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. poprzez zmiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Ketoza polecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów. Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się 5 stopni ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety keto?

Stosowanie diety ketogennej wymaga skorzystania z rady lekarza tylko w przypadku poważnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli trudzisz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dowożona dieta keto do Sterkowca?

W zależności od miasta pory dostawy są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o planowanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.