Dieta ketogeniczna Stary Sącz

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Stary Sącz
Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w sportowym świecie. Ta dieta stała się popularna, dzięki postępom, jakie pozwala wypracować. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową stale wzrasta, z tego też powodu chcemy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz spożywać tłuste potrawy? Bez wątpienia powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie ketogenicznej masz możliwość osiągnąć swoje cele oraz szczycić się upragnioną figurą. Teraz zrealizowanie zadania jest jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto na terenie Starego Sącza pomoże Ci w spełnianiu Twoich celów.
Zamów dietę keto taniej w cateringu PowerMeal!
Catering dietetyczny PowerMeal

Z kodem rabatowym -10%:

KETOLOVE10

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna jest nazywana często dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, gdy ich brakuje, ciało poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydawać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwrócić uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy oraz nasiona można również jeść, lecz należy uważać na ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkiem unikać skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, lecz także nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce leśne. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Stary Sącz - dieta ketogeniczna

Jak catering ketogeniczny może pomóc?

Dieta keto może na początku przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się przytłaczająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety keto, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym należy pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję oraz kalorykę zostaw doświadczonym osobom!

Nie masz czasu na dietę wysokotłuszczową, ale chcesz ją wypróbować? Nie umiesz gotować albo zwyczajnie Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta keto? Nie musisz dłużej się martwić. Catering dietetyczny sprawi, że wkrótce poczujesz dobroczynne działanie tej diety. Walczysz z nadmiernymi kilogramami albo wręcz przeciwnie? Catering dietetyczny dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Stary Sącz - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób otrzymać dietę keto w Starym Sączu?

To niezwykle łatwe! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto i odpowiednią ilość kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz w krótkim czasie zaczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób odżywiania Ci odpowiada. Możemy tylko podpowiedzieć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Stary Sącz – najczęściej zadawane pytania

Czy Ketolove dowozi dietę ketogeniczną do całego Starego Sącza?

Tak! Jeżeli dane miasto jest w naszej strefie dostaw, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalistycznych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • za pośrednictwem przemian zachodzących w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku diety keto).

Kiedy warto przejść na dietę keto?

Ketoza polecana jest osobom, które zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów.

Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Tak, określa się 5 stopni ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba skonsultować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w kwestii groźnych problemów zdrowotnych.
Jeżeli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dowożona dieta keto do Starego Sącza?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu keto poinformujemy Cię o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: