Dieta ketogeniczna Stare Babice

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Stare Babice
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny trend w sportowym świecie. Ta dieta zyskała na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala wypracować. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz spożywać tłuste posiłki? Bez wątpienia powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie keto masz możliwość wypracować zamierzone cele i szczycić się upragnioną figurą. Teraz wykonanie zadania jest jeszcze prostsze, ponieważ catering ketogeniczny na terenie Starych Babic wesprze Cię w Twoich działaniach.

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana często dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej ilości tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety wysokotłuszczowej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje alternatywnego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie ketogenicznej?

Najpierw trzeba postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydawać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeśli przetworzone tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta keto jest ideą odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwrócić uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy oraz nasiona można także spożywać, ale trzeba mieć na uwadze ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkiem unikać skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, ale również nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Stare Babice - dieta ketogeniczna

Jak catering dietetyczny może pomóc?

Dieta wysokotłuszczowa może na początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza białko oraz węglowodany może być zbyt ciężka, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety keto, bo korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym powinieneś pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednią kompozycję i kalorykę zostaw naszym specjalistom ds. żywienia!

Brak Ci czasu na dietę ketogeniczną, ale chcesz ją wypróbować? Nie umiesz gotować lub najzwyczajniej Twój plan dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta keto? Nie musisz dłużej się martwić. Dieta pudełkowa sprawi, że szybko odczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadprogramową masą ciała albo wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Stare Babice - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób zamówić dietę keto z dostawą do Starych Babic?

To niezwykle proste! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto i odpowiednią ilość kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybkim tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i w krótkim czasie rozpoczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

Ten model żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model żywienia Ci odpowiada. Możemy jedynie napomknąć, że efekty i są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Stare Babice – najczęściej zadawane pytania

Czy catering ketogeniczny dowozi dietę ketogeniczną do całego Starych Babic?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszej strefie działania, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość stanu ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalnych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem zmian dziejących się w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Ketoza zalecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów.

Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy ?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Określa się je poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety keto?

Skorzystanie z diety keto wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w przypadku poważnych chorób.
Jeśli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dostarczana dieta ketogeniczna do Starych Babic?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu keto poinformujemy Cię o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: