Dieta ketogeniczna Środa Wielkopolska

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Środa Wielkopolska
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w sportowym kręgu. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągać. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową stale wzrasta, dlatego warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz spożywać tłuste posiłki? Z pewnością powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie ketogenicznej możesz osiągnąć swoje cele i cieszyć się wymarzoną figurą. Teraz zadanie jest jeszcze łatwiejsze, bo catering ketogeniczny w rejonie Środy Wielkopolskiej wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety keto jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Jakie są zasady na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba postawić w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli przetworzone tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta keto jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość białka może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy oraz nasiona można także jeść, lecz należy uważać na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkowicie unikać skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale również nie wszystkie. W szczególności polecane są owoce leśne. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Środa Wielkopolska - dieta ketogeniczna

W jaki sposób catering dietetyczny może być pomocny?

Dieta ketogenna może z początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko i węglowodany może być przytłaczająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym trzeba pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję oraz kaloryczność zostaw specjalistom w swoim fachu!

Nie masz czasu na dietę wysokotłuszczową, lecz zamierzasz ją wypróbować? Nie lubisz gotować lub najzwyczajniej Twój plan dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Catering dietetyczny sprawi, że szybko odczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Walczysz z nadprogramową masą ciała lub wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Środa Wielkopolska - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak zamówić dietę ketogeniczną z dostawą do Środy Wielkopolskiej?

To bardzo łatwe! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę ketogeniczną oraz kaloryczność, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim organizmie.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób żywienia Ci pasuje. Możemy tylko napomknąć, że rezultaty i są uzależniające, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Środa Wielkopolska – FAQ

Czy catering ketogeniczny dowozi dietę ketogeniczną do całego Środy Wielkopolskiej?

Tak! Jeżeli dane miasto jest w naszej strefie działania, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Głębokość ketozy określa się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Dieta keto zalecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się 5 poziomów ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety skorzystaniem z keto cateringu

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii poważnych problemów zdrowotnych.
Jeżeli trudzisz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym dietetykiem, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dostarczana dieta ketogeniczna do Środy Wielkopolskiej?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu keto poinformujemy Cię o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: