Dieta ketogeniczna Spytkowice

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Spytkowice
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni hit w fitness kręgu. Ta dieta stała się popularna, dzięki postępom, jakie pozwala osiągać. Zainteresowanie dietą ketogeniczną nieustannie wzrasta, dlatego należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz jeść tłuste posiłki? Z pewnością musisz zostać i przeczytać całość do końca! Na diecie ketogenicznej możesz osiągnąć zamierzone cele i szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering ketogeniczny na terenie Spytkowic wesprze Cię w spełnianiu Twoich celów.

Co to jest dieta keto?

Dieta keto często nazywana jest też dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej dawki tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które chcą spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, ciało poszukuje innego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Jak wyglądają zasady na diecie ketogenicznej?

Najpierw trzeba nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydawać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie keto?

Przede wszystkim należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość mięsa może wpłynąć na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można również spożywać, ale trzeba zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkowicie pozbywać się wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto postawić na owoce i warzywa, lecz także nie wszystkie. Przede wszystkim polecane są owoce leśne. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Spytkowice - dieta ketogeniczna

Jak dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta wysokotłuszczowa może na początku przysporzyć wielu problemów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko oraz węglowodany może okazać się przytłaczająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety keto, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym musisz pamiętać, to zjedzenie posiłków! Zbilansowaną kompozycję i kalorykę zostaw fachowcom!

Brak Ci czasu na dietę ketogeniczną, ale zamierzasz ją wypróbować? Nie umiesz gotować albo po prostu Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Dieta pudełkowa sprawi, że szybko odczujesz dobroczynne działanie tej diety. Zmagasz się z nadmiernymi kilogramami lub wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Spytkowice - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób zamówić dietę wyskotłuszczową w Spytkowicach?

To niezwykle proste! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę ketogeniczną oraz kaloryczność, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i szybko zaczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten model odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model żywienia Ci odpowiada. Możemy jedynie podpowiedzieć, że rezultaty i są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Spytkowice – FAQ

Czy Wasz catering dostarcza dietę ketogeniczną do całego Spytkowic?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu dostaw, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Stan ketozy można określić na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem zmian dziejących się w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Keto dieta zalecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 poziomów ketozy. Określa się je poprzez stosunek glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy należy skonsultować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogennej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w przypadku groźnych problemów zdrowotnych.
Jeżeli borykasz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dowożona dieta keto do Spytkowic?

W zależności od miasta godziny dostarczania są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove poinformujemy Cię o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: