Dieta ketogeniczna Sopot

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Sopot
Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w sportowym kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągnąć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz spożywać tłuste potrawy? Z pewnością musisz zostać i przeczytać całość do końca! Na diecie ketogenicznej masz możliwość wypracować swoje cele i cieszyć się wymarzoną sylwetką. Teraz zadanie jest jeszcze łatwiejsze, bo catering dietetyczny wersji keto na terenie Sopotu wesprze Cię w Twoich działaniach.

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna jest nazywana także dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy ich brakuje, organizm szuka innego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim należy postawić w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydawać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest ideą odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy oraz nasiona można również spożywać, lecz należy mieć na uwadze ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkiem unikać skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na owoce i warzywa, ale także nie wszystkie. Przede wszystkim polecane są owoce leśne. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Sopot - dieta ketogeniczna

W jaki sposób dieta pudełkowa może być pomocny?

Dieta keto może na początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się przytłaczająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety ketogennej, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym powinieneś pamiętać, to zjedzenie posiłków! Zbilansowaną kompozycję i kalorykę zostaw specjalistom w swoim fachu!

Brak Ci czasu na dietę keto, ale zamierzasz ją wypróbować? Nie umiesz gotować lub zwyczajnie Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta keto? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Catering dietetyczny sprawi, że szybko odczujesz działanie tej diety. Walczysz z nadmiernymi kilogramami lub wręcz przeciwnie? Catering dietetyczny dopasuje się pod Twój cel i dieta codziennie będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Sopot - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak otrzymać dietę keto z dostawą do Sopotu?

To niezwykle łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę ketogeniczną i kaloryczność, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste posiłki, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i szybko zaczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim organizmie.

Ten model żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że efekty oraz są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Sopot – najczęściej zadawane pytania

Czy Ketolove dostarcza keto dietę do całego Sopotu?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto jest w naszym zasięgu działania, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalistycznych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem przemian dziejących się w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Dieta keto polecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 poziomów ketozy. Określa się je poprzez stosunek glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety keto?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w przypadku groźnych chorób.
Jeżeli borykasz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dostarczana dieta ketogeniczna do Sopotu?

W zależności od miasta pory dostarczania są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w KetoLove poinformujemy Cię o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: