Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Skorzewo

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Skorzewo 

Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w sportowym świecie. Ta dieta stała się popularna, dzięki postępom, jakie pozwala zdobyć. Zainteresowanie dietą keto nieustannie rośnie, dlatego chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia powinieneś zostać i przeczytać nasz wpis do końca! Na diecie wysokotłuszczowej w Skoczowie masz możliwość wypracować swoje cele oraz cieszyć się wymarzoną sylwetką. Teraz zrealizowanie zadania będzie jeszcze prostsze, bo catering ketogeniczny z dostawą do Skoczowa pomoże Ci w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu porcji tłuszczów na rzecz zredukowania jedzenia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje alternatywnego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie keto?

Przede wszystkim należy nastawić się w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na początku taki podział może wydać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest ideą odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy oraz nasiona można również spożywać, lecz należy zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkiem unikać skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, ale także nie wszystkie. Szczególnie zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Skorzewo

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy ich brakuje, organizm szuka innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

tania dieta ketogeniczna w Skoczowie

Jak otrzymać dietę wyskotłuszczową z dostawą do Skoczowa?

To bardzo proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto oraz odpowiednią ilość kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybkim tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz szybko zaczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model żywienia Ci odpowiada. Możemy jedynie napomknąć, że rezultaty oraz są uzależniające, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Skorzewo – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi dowożą dietę ketogeniczną do całego Skoczowa?

Tak! Jeśli dane miasto jest w strefie działania, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy można określić na dwa sposoby: przy pomocy specjalnych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. za pośrednictwem zmian dziejących się w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Dieta keto zalecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez stosunek glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogenicznej wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w kwestii groźnych chorób.

Jeśli trudzisz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dostarczana dieta keto do Skoczowa?

W zależności od miasta godziny dostarczania są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} zostaniesz poinformowany o przewidywanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.