Dieta ketogeniczna Skorzewo

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Skorzewo
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny trend w sportowym kręgu. Ta dieta stała się popularna, dzięki efektom, jakie pozwala osiągnąć. Zainteresowanie dietą ketogeniczną nieustannie rośnie, dlatego należy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz spożywać tłuste posiłki? Bez wątpienia powinieneś zostać i przeczytać wszystko do końca! Na diecie keto masz możliwość osiągnąć swoje cele i cieszyć się wymarzoną sylwetką. Teraz zrealizowanie zadania jest jeszcze łatwiejsze, bo catering ketogeniczny w rejonie Skorzewa wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.
Zamów dietę keto taniej w cateringu PowerMeal!
Catering dietetyczny PowerMeal

Z kodem rabatowym -10%:

KETOLOVE10

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu porcji tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety keto jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje alternatywnego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Jakie są zasady na diecie keto?

Najpierw trzeba postawić w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Z początku taki podział może wydać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy myśleć o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwrócić uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość mięsa może mieć wpływ na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy oraz nasiona można także spożywać, lecz należy kontrolować ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkowicie pozbywać się wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Skorzewo - dieta ketogeniczna

W jaki sposób dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta keto może na początku przysporzyć wielu problemów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się zbyt wymagająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogennej, bo korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym trzeba pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję oraz kaloryczność zostaw fachowcom!

Nie masz czasu na dietę wysokotłuszczową, lecz chcesz jej spróbować? Nie umiesz gotować albo zwyczajnie Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się martwić. Catering dietetyczny sprawi, że wkrótce odczujesz działanie tej diety. Zmagasz się z nadprogramową masą ciała lub na odwrót? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta codziennie będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Skorzewo - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób zamówić dietę keto w Skorzewie?

To bardzo łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto i odpowiednią ilość kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz w krótkim czasie zaczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim organizmie.

Ten model żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci odpowiada. Możemy tylko napomknąć, że rezultaty oraz są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Skorzewo – najczęściej zadawane pytania

Czy Wasz catering dowozi dietę ketogeniczną do całego Skorzewa?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu dostaw, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalnych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • za pośrednictwem zmian dziejących się w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku diety keto).

Kiedy powinno stosować się dietę keto?

Ketoza zalecana jest osobom, które zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Można je określić poprzez stosunek glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogennej wymaga skorzystania z rady lekarza tylko w przypadku groźnych problemów zdrowotnych.
Jeśli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z naszym dietetykiem, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dostarczana dieta keto do Skorzewa?

W zależności od miasta pory dostawy są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu ketogenicznym zostaniesz poinformowany o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: