Dieta ketogeniczna Sierpc

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Sierpc
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w fitness kręgu. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągnąć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia powinieneś zostać i przeczytać wszystko do końca! Na diecie ketogenicznej masz możliwość osiągnąć zamierzone cele oraz szczycić się wymarzoną sylwetką. Teraz zrealizowanie zadania będzie jeszcze prostsze, bo catering ketogeniczny na terenie Sierpca wesprze Cię w spełnianiu Twoich celów.

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna jest nazywana także dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu porcji tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Jakie są zasady na diecie ketogenicznej?

Najpierw należy postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Z początku taki podział może wydać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest ideą odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy oraz nasiona można także spożywać, lecz trzeba zwrócić uwagę na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkowicie unikać skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto postawić na owoce i warzywa, ale również nie wszystkie. Szczególnie polecane są owoce leśne. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Sierpc - dieta ketogeniczna

W jaki sposób dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta ketogenna może na początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza białko i węglowodany może być zbyt ciężka, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, bo korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym powinieneś pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję oraz kaloryczność zostaw dietetykom!

Brakuje Ci czasu na dietę ketogeniczną, ale zamierzasz jej spróbować? Nie chcesz gotować lub najzwyczajniej Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się martwić. Catering ketogeniczny sprawi, że wkrótce odczujesz działanie tej diety. Zmagasz się z nadprogramową masą ciała albo na odwrót? Catering dietetyczny dopasuje się pod Twoje cele i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Sierpc - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób zamówić dietę ketogeniczną z dostawą do Sierpca?

To bardzo łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę ketogeniczną oraz liczbę kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybkim tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten model odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci odpowiada. Możemy jedynie podpowiedzieć, że rezultaty oraz są motywujące, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Sierpc – najczęściej zadawane pytania

Czy Ketolove dostarcza dietę ketogeniczną do całego Sierpca?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto jest w naszej strefie działania, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Głębokość stanu ketozy można określić na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalnych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem przemian dziejących się w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

Kiedy warto przejść na dietę keto?

Keto dieta polecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się 5 poziomów ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy należy kontaktować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Stosowanie diety keto wymaga skorzystania z rady lekarza tylko w przypadku groźnych problemów zdrowotnych.
Jeżeli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym dietetykiem, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dowożona dieta ketogeniczna do Sierpca?

W zależności od miasta godziny dostarczania są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove poinformujemy Cię o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: