Dieta ketogeniczna Siemianowice Śląskie

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Siemianowice Śląskie
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w sportowym świecie. Ta dieta zyskała na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala wypracować. Zainteresowanie dietą ketogeniczną nieustannie rośnie, w związku z tym należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjne polskie potrawy? Z pewnością powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie ketogenicznej możesz wypracować swoje cele i cieszyć się wymarzoną figurą. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze prostsze, bo catering ketogeniczny w rejonie Siemianowic Śląskich wesprze Cię w Twoich działaniach.
Zamów dietę keto taniej w cateringu PowerMeal!
Catering dietetyczny PowerMeal

Z kodem rabatowym -10%:

KETOLOVE10

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana również dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej ilości tłuszczów na rzecz zredukowania jedzenia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W czasie, gdy ich brakuje, organizm poszukuje innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Jakie są zasady na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może mieć wpływ na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy oraz nasiona można także jeść, lecz trzeba zwrócić uwagę na ilość przyjmowanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkiem pozbywać się wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. W głównej mierze zalecane są owoce leśne. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Siemianowice Śląskie - dieta ketogeniczna

Jak catering ketogeniczny może być pomocny?

Dieta keto może z początku przysporzyć paru problemów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się przytłaczająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym musisz pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję i kaloryczność zostaw specjalistom w swoim fachu!

Nie masz czasu na dietę wysokotłuszczową, lecz zamierzasz jej spróbować? Nie lubisz gotować lub po prostu Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Catering dietetyczny sprawi, że szybko poczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadmierną masą ciała lub na odwrót? Catering dietetyczny dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Siemianowice Śląskie - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak zamówić dietę ketogeniczną w Siemianowicach Śląskich?

To bardzo proste! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto oraz liczbę kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i szybko zaczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten model żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób żywienia Ci pasuje. Możemy tylko napomknąć, że rezultaty oraz są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Siemianowice Śląskie – najczęściej zadawane pytania

Czy Wasz catering dowozi dietę ketogeniczną do całego Siemianowic Śląskich?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto jest w naszej strefie dostaw, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalnych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Keto dieta zalecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 stopni ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety keto?

Skorzystanie z diety ketogenicznej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w przypadku groźnych chorób.
Jeśli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dowożona dieta keto do Siemianowic Śląskich?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove poinformujemy Cię o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: