Dieta ketogeniczna Siedlce

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Siedlce
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny trend w fitness kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala osiągnąć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać wszystko do końca! Na diecie wysokotłuszczowej masz możliwość wypracować swoje cele oraz szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz zrealizowanie zadania będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering ketogeniczny z dostawą do Siedlec pomoże Ci w Twoich działaniach.

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej ilości tłuszczów na rzecz ograniczenia spożycia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które chcą spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W momencie, gdy ich brakuje, organizm szuka innego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba postawić w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy myśleć o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można również spożywać, ale trzeba kontrolować ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkiem pozbywać się skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto postawić na warzywa i owoce, lecz również nie wszystkie. W szczególności polecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Siedlce - dieta ketogeniczna

W jaki sposób dieta pudełkowa może być pomocny?

Dieta wysokotłuszczowa może z początku przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko oraz węglowodany może być przytłaczająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym musisz pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednią kompozycję oraz kaloryczność zostaw doświadczonym osobom!

Nie masz czasu na dietę ketogeniczną, lecz chcesz ją wypróbować? Nie chcesz gotować lub po prostu Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta keto? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Catering dietetyczny sprawi, że wkrótce odczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadmiernymi kilogramami lub wręcz przeciwnie? Catering dietetyczny dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Siedlce - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób otrzymać dietę ketogeniczną w Siedlcach?

To niezwykle proste! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto oraz kaloryczność, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i szybko rozpoczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model żywienia Ci odpowiada. Możemy jedynie napomknąć, że efekty i są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Siedlce – najczęściej zadawane pytania

Czy Ketolove dowozi keto dietę do całego Siedlec?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu dostaw, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Głębokość stanu ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalistycznych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • za pośrednictwem przemian dziejących się w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku diety keto).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Keto dieta polecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy ?

Oczywiście, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii groźnych chorób.
Jeśli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dowożona dieta keto do Siedlec?

W zależności od miasta godziny dostarczania są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w naszym cateringu keto zostaniesz poinformowany o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: