Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Siechnice

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Siechnice 

Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w fitness świecie. Ta dieta zyskuje na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala zauważyć. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową ciągle rośnie, dlatego warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz spożywać tłuste posiłki? Bez wątpienia powinieneś zostać i przeczytać nasz wpis do końca! Na diecie wysokotłuszczowej w Siechnicach możesz osiągnąć zamierzone cele oraz cieszyć się wymarzoną sylwetką. Teraz zadanie jest jeszcze łatwiejsze, bo catering dietetyczny wersji keto na terenie Siechnic wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogenna jest nazywana również dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu dawki tłuszczów na rzecz zredukowania jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje innego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie keto?

Przede wszystkim trzeba postawić w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Z początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeśli przetworzone tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest ideą odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożyciem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może mieć wpływ na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy oraz nasiona można również jeść, ale należy zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkiem pozbywać się skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, lecz również nie wszystkie. W szczególności polecane są owoce leśne. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Siechnice

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

tania dieta ketogeniczna w Siechnicach

W jaki sposób zamówić dietę ketogeniczną w Siechnicach?

To niezwykle łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną oraz kaloryczność, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim ciele.

Ten model żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób odżywiania Ci pasuje. Możemy jedynie napomknąć, że rezultaty oraz są uzależniające, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Siechnice – FAQ

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dostarczają dietę ketogeniczną do całego Siechnic?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto jest w strefie działania, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy można określić na dwa sposoby: przy pomocy specjalistycznych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. za pośrednictwem przemian zachodzących w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Ketoza zalecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba kontaktować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogennej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku poważnych chorób.

Jeśli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z dietetykiem danego cateringu, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dowożona dieta keto do Siechnic?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} zostaniesz poinformowany o planowanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.