Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Rokietnica

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Rokietnica 

Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w fitness kręgu. Ta dieta stała się popularna, dzięki efektom, jakie pozwala osiągnąć. Zainteresowanie dietą keto stale rośnie, dlatego warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz jeść tłuste potrawy? Bez wątpienia powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie wysokotłuszczowej w Rokietnicy możesz osiągnąć zamierzone cele i szczycić się wymarzoną figurą. Teraz wykonanie zadania jest jeszcze łatwiejsze, bo catering ketogeniczny z dostawą do Rokietnicy wesprze Cię w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu dawki tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, kiedy ich brakuje, ciało poszukuje innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożyciem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może wpłynąć na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy oraz nasiona można również jeść, ale należy zwrócić uwagę na ilość przyjmowanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkowicie pozbywać się wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, lecz również nie wszystkie. Szczególnie polecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Rokietnica

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogenna jest nazywana często dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej ilości tłuszczów na rzecz redukcji spożycia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, organizm poszukuje innego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Rokietnicy

W jaki sposób otrzymać dietę wyskotłuszczową w Rokietnicy?

To niezwykle łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną oraz liczbę kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste posiłki, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybko tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz szybko zaczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten model odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy jedynie podpowiedzieć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Rokietnica – FAQ

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dostarczają dietę ketogeniczną do całego Rokietnicy?

Tak! Jeżeli dane miasto jest w zasięgu dostaw, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Stan ketozy można określić na dwa sposoby: przy pomocy specjalistycznych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Ketoza zalecana jest osobom, które zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Można je określić poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety skorzystaniem z keto cateringu

Skorzystanie z diety ketogenicznej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii poważnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli borykasz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z dietetykiem danego cateringu, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dostarczana dieta ketogeniczna do Rokietnicy?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o przewidywanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.