Dieta ketogeniczna Rogoźno

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Rogoźno
Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w fitness kręgu. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala zauważyć. Zainteresowanie dietą keto nieustannie rośnie, z tego też powodu chcemy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz spożywać tłuste rzeczy? Z pewnością musisz zostać i przeczytać wszystko do końca! Na diecie keto możesz wypracować swoje cele oraz cieszyć się upragnioną sylwetką. Teraz zadanie jest jeszcze łatwiejsze, bo catering ketogeniczny z dostawą do Rogóźna pomoże Ci w Twoich działaniach.

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy ich brakuje, ciało poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim należy postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydawać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy oraz nasiona można również jeść, ale należy uważać na ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkowicie pozbywać się jakiejkolwiek skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto postawić na warzywa i owoce, lecz także nie wszystkie. W głównej mierze zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Rogoźno - dieta ketogeniczna

Jak catering ketogeniczny może być pomocny?

Dieta ketogenna może z początku przysporzyć paru problemów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza spożycie białka oraz węglowodanów może być zbyt wymagająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety keto, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym powinieneś pamiętać, to spożycie posiłków! Zbilansowaną kompozycję oraz kalorykę zostaw naszym specjalistom ds. żywienia!

Brak Ci czasu na dietę wysokotłuszczową, lecz zamierzasz ją wypróbować? Nie chcesz gotować albo zwyczajnie Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta keto? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Dieta pudełkowa sprawi, że szybko odczujesz działanie tego sposobu odżywiania. Walczysz z nadmierną masą ciała lub wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta codziennie będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Rogoźno - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak zamówić dietę keto z dostawą do Rogóźna?

To bardzo proste! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto oraz odpowiednią ilość kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten model żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model odżywiania Ci pasuje. Możemy jedynie napomknąć, że rezultaty i są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Rogoźno – FAQ

Czy catering ketogeniczny dostarcza keto dietę do całego Rogóźna?

Tak! Jeżeli dane miasto jest w naszym zasięgu działania, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalnych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • poprzez zmiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Ketoza polecana jest tym, którzy zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się 5 stopni ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety skorzystaniem z keto cateringu

Skorzystanie z diety keto wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii groźnych chorób.
Jeśli trudzisz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dowożona dieta ketogeniczna do Rogóźna?

W zależności od miasta godziny dostawy są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w naszym cateringu keto poinformujemy Cię o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: