Dieta ketogeniczna Rakoniewice

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Rakoniewice
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni hit w fitness kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala zdobyć. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową nieustannie rośnie, dlatego należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia powinieneś zostać i przeczytać całość do końca! Na diecie wysokotłuszczowej masz możliwość osiągnąć zamierzone cele i cieszyć się upragnioną sylwetką. Teraz zadanie będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Rakoniewic wesprze Cię w Twoich działaniach.

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej dawki tłuszczów na rzecz redukcji spożycia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje alternatywnego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Najpierw trzeba postawić w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest ideą odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwrócić uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy i nasiona można również jeść, lecz należy zwrócić uwagę na ilość przyjmowanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkowicie unikać skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto postawić na owoce i warzywa, ale także nie wszystkie. Przede wszystkim polecane są owoce leśne. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Rakoniewice - dieta ketogeniczna

Jak dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta ketogenna może na początku przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się przytłaczająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, bo korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym musisz pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję i kaloryczność zostaw specjalistom w swoim fachu!

Brakuje Ci czasu na dietę wysokotłuszczową, lecz zamierzasz ją wypróbować? Nie lubisz gotować lub po prostu Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się martwić. Catering ketogeniczny sprawi, że szybko odczujesz dobroczynne działanie tej diety. Zmagasz się z nadprogramową masą ciała albo wręcz przeciwnie? Catering dietetyczny dopasuje się pod Twoje cele i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Rakoniewice - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak otrzymać dietę keto w Rakoniewicach?

To bardzo proste! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto oraz odpowiednią ilość kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste posiłki, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybko tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób odżywiania Ci pasuje. Możemy jedynie napomknąć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Rakoniewice – najczęściej zadawane pytania

Czy Ketolove dostarcza keto dietę do całego Rakoniewic?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszej strefie działania, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalnych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • poprzez zmiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Dieta keto zalecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba kontaktować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w przypadku groźnych chorób.
Jeżeli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym dietetykiem, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dowożona dieta keto do Rakoniewic?

W zależności od miasta pory dostawy są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu keto poinformujemy Cię o przewidywanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: