Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Radzionków

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Radzionków 

Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w fitness kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności, dzięki postępom, jakie pozwala wypracować. Zainteresowanie dietą keto nieustannie rośnie, dlatego chcemy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia powinieneś zostać i przeczytać wszystko do końca! Na diecie ketogenicznej w Radzionkowie masz możliwość osiągnąć zamierzone cele i szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz zadanie będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto w rejonie Radzionkowa wesprze Cię w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna jest nazywana również dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej dawki tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety wysokotłuszczowej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje alternatywnego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba postawić w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość mięsa może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy oraz nasiona można także spożywać, lecz należy mieć na uwadze ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkiem unikać wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale również nie wszystkie. W głównej mierze polecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Radzionków

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana często dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, organizm poszukuje innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Radzionkowie

Jak zamówić dietę ketogeniczną w Radzionkowie?

To niezwykle łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto oraz liczbę kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz szybko zaczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten model żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model odżywiania Ci pasuje. Możemy jedynie napomknąć, że efekty oraz są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Radzionków – FAQ

Czy wymienione cateringi dostarczają dietę ketogeniczną do całego Radzionkowa?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto znajduje się w zasięgu działania, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Głębokość stanu ketozy poznaje się na dwa sposoby: przy pomocy specjalnych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Ketoza zalecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 poziomów ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety keto?

Stosowanie diety keto wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii poważnych chorób.

Jeśli trudzisz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z dietetykiem danego cateringu, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dostarczana dieta ketogeniczna do Radzionkowa?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o planowanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.