Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Rabka-Zdrój

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Rabka-Zdrój 

Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny trend w sportowym kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągać. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu należy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz jeść tłuste potrawy? Z pewnością powinieneś zostać i przeczytać nasz wpis do końca! Na diecie wysokotłuszczowej w Rabce-zdroju możesz wypracować swoje cele i szczycić się upragnioną figurą. Teraz zadanie jest jeszcze prostsze, bo catering dietetyczny wersji keto na terenie Rabki-Zdroju pomoże Ci w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta keto?

Dieta keto jest nazywana często dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy ich brakuje, ciało poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim należy nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Z początku taki podział może wydawać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeżeli przetworzone tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich spożyciem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może mieć wpływ na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można także jeść, ale trzeba mieć na uwadze ilość przyjmowanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkowicie pozbywać się skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na warzywa i owoce, lecz także nie wszystkie. W szczególności polecane są owoce leśne. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Rabka-Zdrój

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna jest nazywana często dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu podaży tłuszczów na rzecz ograniczenia spożycia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, ciało szuka innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Rabce-zdroju

Jak zamówić dietę keto z dostawą do Rabki-Zdroju?

To niezwykle proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną i odpowiednią ilość kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i w krótkim czasie rozpoczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten model odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób żywienia Ci pasuje. Możemy tylko napomknąć, że rezultaty i są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Rabka-Zdrój – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dowożą keto dietę do całego Rabki-Zdroju?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto jest w strefie dostaw, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy można określić na dwa sposoby: za pomocą specjalistycznych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. poprzez zmiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

Kiedy warto przejść na dietę ketogeniczną?

Keto dieta polecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów. Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Tak, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez stosunek glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii groźnych chorób.

Jeżeli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z dietetykiem danego cateringu, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dostarczana dieta keto do Rabki-Zdroju?

W zależności od miasta godziny dostawy są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} będziesz poinformowany o planowanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.