Dieta ketogeniczna Pyskowice

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Pyskowice
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w sportowym kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala zauważyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz spożywać tłuste posiłki? Bez wątpienia musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie wysokotłuszczowej masz możliwość wypracować zamierzone cele i cieszyć się upragnioną sylwetką. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Pyskowic wesprze Cię w spełnianiu Twoich celów.

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana często dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu podaży tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, gdy ich brakuje, ciało szuka innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Najpierw należy nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli przetworzone tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy oraz nasiona można również spożywać, ale należy zwrócić uwagę na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkiem pozbywać się wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. W głównej mierze polecane są owoce leśne. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Pyskowice - dieta ketogeniczna

W jaki sposób catering ketogeniczny może pomóc?

Dieta ketogeniczna może z początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się zbyt wymagająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym powinieneś pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję oraz kalorykę zostaw dietetykom!

Nie masz czasu na dietę keto, lecz zamierzasz jej spróbować? Nie chcesz gotować lub po prostu Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Catering dietetyczny sprawi, że wkrótce odczujesz działanie tego sposobu odżywiania. Walczysz z nadprogramową masą ciała lub na odwrót? Dieta pudełkowa dopasuje się pod Twój cel i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Pyskowice - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak otrzymać dietę wyskotłuszczową z dostawą do Pyskowic?

To bardzo łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto i kaloryczność, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste posiłki, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i w krótkim czasie zaczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

Ten model żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że efekty oraz są uzależniające, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Pyskowice – najczęściej zadawane pytania

Czy Ketolove dostarcza dietę ketogeniczną do całego Pyskowic?

Tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w naszej strefie dostaw, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Głębokość stanu ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalnych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez przemiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Dieta ketogeniczna polecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy ?

Oczywiście, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety keto?

Stosowanie diety ketogennej wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w przypadku groźnych chorób.
Jeśli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym dietetykiem, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dostarczana dieta ketogeniczna do Pyskowic?

W zależności od miasta pory dostarczania są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu ketogenicznym poinformujemy Cię o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: