Dieta ketogeniczna Pułtusk

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Pułtusk
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny trend w fitness świecie. Ta dieta zyskała na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala zdobyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, dlatego warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjne polskie potrawy? Z pewnością powinieneś zostać i przeczytać wszystko do końca! Na diecie keto masz możliwość osiągnąć swoje cele oraz cieszyć się upragnioną sylwetką. Teraz wykonanie zadania jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto na terenie Pułtuska pomoże Ci w spełnianiu Twoich celów.

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna jest nazywana często dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety wysokotłuszczowej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje innego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można także jeść, ale trzeba zwrócić uwagę na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkiem unikać skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto postawić na warzywa i owoce, ale również nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Pułtusk - dieta ketogeniczna

Jak catering dietetyczny może być pomocny?

Dieta wysokotłuszczowa może z początku przysporzyć wielu problemów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może być przytłaczająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, bo korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym powinieneś pamiętać, to spożycie posiłków! Zbilansowaną kompozycję i kaloryczność zostaw naszym specjalistom ds. żywienia!

Brak Ci czasu na dietę wysokotłuszczową, ale chcesz jej spróbować? Nie lubisz gotować albo po prostu Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Dieta pudełkowa sprawi, że szybko odczujesz działanie tego sposobu odżywiania. Walczysz z nadprogramową masą ciała lub wręcz przeciwnie? Catering dietetyczny dopasuje się do Ciebie i dieta codziennie będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Pułtusk - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób zamówić dietę wyskotłuszczową w Pułtusku?

To niezwykle proste! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto oraz kaloryczność, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten model żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci przekonać się, czy taki model odżywiania Ci pasuje. Możemy tylko napomknąć, że rezultaty i są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Pułtusk – FAQ

Czy Wasz catering dostarcza dietę ketogeniczną do całego Pułtuska?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto jest w naszym zasięgu dostaw, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy można określić na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • poprzez przemiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

Kiedy warto przejść na dietę ketogeniczną?

Ketoza polecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Oczywiście, określa się 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez stosunek glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy należy kontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii groźnych chorób.
Jeżeli trudzisz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dowożona dieta ketogeniczna do Pułtuska?

W zależności od miasta pory dostawy są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu ketogenicznym poinformujemy Cię o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: