Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Pszczyna

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Pszczyna 

Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny trend w sportowym kręgu. Ta dieta zyskała na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala wypracować. Zainteresowanie dietą keto stale rośnie, z tego też powodu należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz jeść tłuste potrawy? Bez wątpienia musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie ketogenicznej w Pszczynie możesz wypracować swoje cele i cieszyć się wymarzoną figurą. Teraz zrealizowanie zadania będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto na terenie Pszczyny pomoże Ci w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna jest nazywana również dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu podaży tłuszczów na rzecz redukcji spożycia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim należy nastawić się w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość białka może wpłynąć na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy i nasiona można również spożywać, ale należy kontrolować ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkowicie unikać wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto postawić na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. Szczególnie zalecane są owoce leśne. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Pszczyna

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogenna jest nazywana także dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu podaży tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety keto jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Pszczynie

Jak otrzymać dietę keto z dostawą do Pszczyny?

To niezwykle łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto i odpowiednią ilość kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i szybko rozpoczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model odżywiania Ci odpowiada. Możemy jedynie podpowiedzieć, że rezultaty oraz są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Pszczyna – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi dostarczają keto dietę do całego Pszczyny?

Tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w zasięgu działania, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość stanu ketozy można określić na dwa sposoby: za pomocą specjalistycznych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. poprzez zmiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Keto dieta polecana jest tym, którzy zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Określa się je poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety keto?

Skorzystanie z diety ketogenicznej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w przypadku poważnych chorób.

Jeśli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dowożona dieta ketogeniczna do Pszczyny?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o planowanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.