Dieta ketogeniczna Pruszków

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Pruszków
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w sportowym świecie. Ta dieta zyskuje na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągnąć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjną polską kuchnie? Z pewnością powinieneś zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie wysokotłuszczowej masz możliwość osiągnąć zamierzone cele oraz cieszyć się wymarzoną sylwetką. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering ketogeniczny z dostawą do Pruszkowa pomoże Ci w Twoich działaniach.

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogenna jest nazywana również dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej ilości tłuszczów na rzecz ograniczenia jedzenia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które chcą spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej oraz pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, ciało szuka innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Jak wyglądają zasady na diecie keto?

Najpierw należy postawić w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na początku taki podział może wydać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeśli przetworzone tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta keto jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może wpłynąć na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy oraz nasiona można również spożywać, ale należy zwrócić uwagę na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkowicie unikać wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto postawić na warzywa i owoce, lecz również nie wszystkie. Szczególnie zalecane są owoce leśne. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Pruszków - dieta ketogeniczna

W jaki sposób catering dietetyczny może pomóc?

Dieta keto może na początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się zbyt wymagająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety keto, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym musisz pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję i kaloryczność zostaw doświadczonym osobom!

Brakuje Ci czasu na dietę wysokotłuszczową, ale chcesz jej spróbować? Nie chcesz gotować lub zwyczajnie Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się martwić. Dieta pudełkowa sprawi, że szybko poczujesz dobroczynne działanie tej diety. Walczysz z nadmiernymi kilogramami lub na odwrót? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Pruszków - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób otrzymać dietę wyskotłuszczową z dostawą do Pruszkowa?

To bardzo proste! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto oraz odpowiednią ilość kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste posiłki, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci przekonać się, czy taki model odżywiania Ci odpowiada. Możemy tylko napomknąć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Pruszków – najczęściej zadawane pytania

Czy catering ketogeniczny dowozi keto dietę do całego Pruszkowa?

Tak! Jeśli dane miasto jest w naszej strefie działania, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalistycznych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • za pośrednictwem przemian dziejących się w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Dieta keto polecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Tak, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety skorzystaniem z cateringu ketogenicznego

Skorzystanie z diety ketogenicznej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii groźnych chorób.
Jeśli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z naszym dietetykiem, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dostarczana dieta keto do Pruszkowa?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove zostaniesz poinformowany o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: