Dieta ketogeniczna Poznań

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Poznań

Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w fitness świecie. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala zauważyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, dlatego należy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o ketozie! Na diecie keto masz możliwość wypracować zamierzone cele i szczycić się wymarzoną figurą. Teraz zrealizowanie zadania będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering ketogeniczny na terenie Poznania wesprze Cię w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej w cateringu PowerMeal!
Catering dietetyczny PowerMeal

Z kodem rabatowym -10%:

KETOLOVE10

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna jest nazywana często dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu porcji tłuszczów na rzecz zredukowania jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów wpływa na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz ułatwia na walkę z nadmierną masą ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, organizm szuka innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie keto?

Najpierw należy postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeżeli przetworzone tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym odżywianiem. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy oraz nasiona można także spożywać, lecz należy kontrolować ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkiem pozbywać się skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na warzywa i owoce, ale również nie wszystkie. Przede wszystkim zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Poznań - catering dietetyczny Poznań

W jaki sposób dieta pudełkowa może być pomocny?

Dieta ketogeniczna może na początku przysporzyć paru problemów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może być zbyt wymagająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety keto, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym musisz pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednią kompozycję oraz kalorykę zostaw fachowcom!

Brak Ci czasu na dietę keto, ale zamierzasz jej spróbować? Nie lubisz gotować lub zwyczajnie Twój plan dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta keto? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Catering ketogeniczny sprawi, że wkrótce odczujesz działanie tego sposobu odżywiania. Masz nadmierną tkankę tłuszczową i chcesz zgubić zbędne kilogramy lub wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta codziennie będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Poznań - dieta pudełkowa - catering dietetyczny Poznań

Jak zamówić dietę keto w Poznaniu?

To bardzo łatwe! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto i kaloryczność, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz w krótkim czasie zaczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten model żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób odżywiania Ci pasuje. Możemy tylko napomknąć, że rezultaty oraz są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Poznań – najczęściej zadawane pytania

Czy catering ketogeniczny dostarcza dietę ketogeniczną do całego Poznania?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu dostaw, to dieta keto dostarczana jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem zmian zachodzących w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Dieta ketogeniczna polecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy stan ketozy ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 poziomów ketozy. Można je określić poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety skorzystaniem z cateringu dietetycznego

Skorzystanie z diety ketogenicznej wymaga skorzystania z rady lekarza tylko w przypadku groźnych problemów zdrowotnych.
Jeśli trudzisz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym dietetykiem, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dostarczana dieta keto do Poznania?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w KetoLove zostaniesz poinformowany o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: