Dieta ketogeniczna Pobiedziska

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Pobiedziska
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni hit w sportowym świecie. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągać. Zainteresowanie dietą ketogeniczną stale rośnie, z tego też powodu należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjne polskie potrawy? Z pewnością musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie wysokotłuszczowej masz możliwość osiągnąć swoje cele i cieszyć się wymarzoną figurą. Teraz zadanie będzie jeszcze łatwiejsze, bo catering dietetyczny wersji keto na terenie Pobiedzisk wesprze Cię w spełnianiu Twoich celów.

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana również dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej ilości tłuszczów na rzecz zredukowania spożycia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety keto jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie keto?

Najpierw trzeba postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydawać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie keto?

Przede wszystkim należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym odżywianiem. Dieta keto jest ideą odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość mięsa może mieć wpływ na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można również jeść, lecz należy kontrolować ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkowicie pozbywać się skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, lecz również nie wszystkie. W szczególności polecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Pobiedziska - dieta ketogeniczna

Jak dieta pudełkowa może być pomocny?

Dieta ketogenna może na początku przysporzyć wielu problemów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się przytłaczająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym trzeba pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednią kompozycję oraz kalorykę zostaw specjalistom w swoim fachu!

Nie masz czasu na dietę keto, ale zamierzasz ją wypróbować? Nie umiesz gotować albo zwyczajnie Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta keto? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Dieta pudełkowa sprawi, że wkrótce poczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadmierną masą ciała lub wręcz przeciwnie? Catering dietetyczny dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Pobiedziska - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób zamówić dietę wyskotłuszczową w Pobiedzisku?

To bardzo proste! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto oraz liczbę kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybko tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i w krótkim czasie zaczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten sposób żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model odżywiania Ci odpowiada. Możemy tylko podpowiedzieć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Pobiedziska – FAQ

Czy Wasz catering dowozi keto dietę do całego Pobiedzisk?

Tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu działania, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość ketozy można określić na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • za pośrednictwem zmian zachodzących w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Dieta ketogeniczna polecana jest tym, którzy zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się 5 stopni ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety keto?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w kwestii groźnych problemów zdrowotnych.
Jeżeli trudzisz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym dietetykiem, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dostarczana dieta keto do Pobiedzisk?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu keto poinformujemy Cię o przewidywanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: