Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Pniewy

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Pniewy 

Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w fitness kręgu. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala wypracować. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, w związku z tym warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjną polską kuchnie? Z pewnością powinieneś zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie ketogenicznej w Pniewach możesz osiągnąć swoje cele i szczycić się wymarzoną figurą. Teraz zadanie jest jeszcze prostsze, ponieważ catering ketogeniczny na terenie Pniew pomoże Ci w spełnianiu Twoich marzeń.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna jest nazywana również dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety keto jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, gdy ich brakuje, organizm poszukuje innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie keto?

Najpierw trzeba postawić w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożyciem, ponieważ zbyt duża ilość białka może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy oraz nasiona można również spożywać, ale należy kontrolować ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkowicie unikać skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na warzywa i owoce, lecz również nie wszystkie. Przede wszystkim polecane są owoce leśne. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Pniewy

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna jest nazywana często dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej dawki tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, kiedy ich brakuje, ciało poszukuje alternatywnego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Pniewach

W jaki sposób otrzymać dietę wyskotłuszczową z dostawą do Pniew?

To bardzo łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto oraz odpowiednią ilość kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybko tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim organizmie.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model odżywiania Ci pasuje. Możemy jedynie podpowiedzieć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Pniewy – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi dowożą keto dietę do całego Pniew?

Tak! Jeżeli dane miasto jest w zasięgu działania, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość stanu ketozy określa się na dwa sposoby: przy pomocy specjalistycznych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. poprzez zmiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

Kiedy warto przejść na dietę ketogeniczną?

Ketoza zalecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy ?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Można je określić poprzez proporcję glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy należy skonsultować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety keto wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii groźnych chorób.

Jeżeli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dowożona dieta ketogeniczna do Pniew?

W zależności od miasta pory dostawy są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o planowanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.