Dieta ketogeniczna Piotrków Trybunalski

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Piotrków Trybunalski
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny trend w sportowym świecie. Ta dieta zyskała na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala wypracować. Zainteresowanie dietą ketogeniczną nieustannie wzrasta, z tego też powodu należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz spożywać tłuste potrawy? Bez wątpienia powinieneś zostać i przeczytać nasz wpis do końca! Na diecie wysokotłuszczowej masz możliwość wypracować zamierzone cele i cieszyć się upragnioną sylwetką. Teraz zadanie będzie jeszcze łatwiejsze, bo catering dietetyczny wersji keto na terenie Piotrkowa Trybunalskiego wesprze Cię w Twoich działaniach.

Czym jest dieta keto?

Dieta keto jest nazywana także dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety wysokotłuszczowej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, kiedy ich brakuje, ciało szuka alternatywnego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Najpierw trzeba nastawić się w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydawać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie keto?

Przede wszystkim należy myśleć o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożyciem, ponieważ zbyt duża ilość białka może wpłynąć na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy i nasiona można również spożywać, lecz trzeba uważać na ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkiem unikać wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale również nie wszystkie. Szczególnie zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Piotrków Trybunalski - dieta ketogeniczna

Jak dieta pudełkowa może być pomocny?

Dieta ketogenna może na początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się zbyt ciężka, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety keto, bo korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym należy pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję oraz kaloryczność zostaw naszym specjalistom ds. żywienia!

Brakuje Ci czasu na dietę ketogeniczną, lecz chcesz jej spróbować? Nie chcesz gotować albo po prostu Twój plan dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Dieta pudełkowa sprawi, że wkrótce poczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Walczysz z nadmiernymi kilogramami albo wręcz przeciwnie? Catering dietetyczny dopasuje się pod Twoje cele i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Piotrków Trybunalski - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób zamówić dietę ketogeniczną z dostawą do Piotrkowa Trybunalskiego?

To bardzo łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę ketogeniczną i kaloryczność, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste posiłki, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten sposób odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób żywienia Ci odpowiada. Możemy jedynie podpowiedzieć, że rezultaty oraz są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Piotrków Trybunalski – najczęściej zadawane pytania

Czy Ketolove dowozi keto dietę do całego Piotrkowa Trybunalskiego?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu działania, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalnych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Dieta ketogeniczna polecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Tak, określa się 5 poziomów ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba kontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii groźnych problemów zdrowotnych.
Jeśli trudzisz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym dietetykiem, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dostarczana dieta ketogeniczna do Piotrkowa Trybunalskiego?

W zależności od miasta pory dostarczania są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu keto poinformujemy Cię o przewidywanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: