Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Piastów

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Piastów 

Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w fitness kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala zauważyć. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową stale rośnie, z tego też powodu chcemy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjną polską kuchnie? Z pewnością musisz zostać i przeczytać nasz wpis do końca! Na diecie ketogenicznej w Piastowie możesz osiągnąć swoje cele i szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz zadanie będzie jeszcze prostsze, bo catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Piastowa wesprze Cię w spełnianiu Twoich celów.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana także dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej podaży tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka alternatywnego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Najpierw należy nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na początku taki podział może wydać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym odżywianiem. Dieta keto jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może wpłynąć na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można również jeść, ale należy zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkiem pozbywać się jakiejkolwiek skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto postawić na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. Szczególnie zalecane są owoce leśne. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Piastów

Czym jest dieta keto?

Dieta keto często nazywana jest też dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety keto jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka innego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Piastowie

Jak otrzymać dietę ketogeniczną w Piastowie?

To bardzo łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną oraz kaloryczność, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i szybko rozpoczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim organizmie.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci odpowiada. Możemy tylko podpowiedzieć, że efekty i są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Piastów – FAQ

Czy wymienione cateringi dostarczają dietę ketogeniczną do całego Piastowa?

Tak! Jeśli dane miasto jest w zasięgu działania, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Stan ketozy można określić na dwa sposoby: przy pomocy specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. poprzez przemiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Dieta ketogeniczna polecana jest osobom, które zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy ?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety keto?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w kwestii groźnych chorób.

Jeżeli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dostarczana dieta ketogeniczna do Piastowa?

W zależności od miasta pory dostarczania są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} będziesz poinformowany o planowanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.