Dieta ketogeniczna Otwock

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Otwock
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny trend w fitness świecie. Ta dieta zyskuje na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągnąć. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową stale wzrasta, dlatego warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie wysokotłuszczowej masz możliwość osiągnąć zamierzone cele oraz cieszyć się upragnioną sylwetką. Teraz zrealizowanie zadania będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Otwocka pomoże Ci w Twoich działaniach.
Zamów dietę keto taniej w cateringu PowerMeal!
Catering dietetyczny PowerMeal

Z kodem rabatowym -10%:

KETOLOVE10

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które chcą spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, ciało szuka innego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Najpierw należy postawić w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Z początku taki podział może wydać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwrócić uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy i nasiona można także jeść, lecz trzeba zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkiem pozbywać się jakiejkolwiek skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, lecz również nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce leśne. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Otwock - dieta ketogeniczna

Jak dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta ketogenna może na początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza białko i węglowodany może okazać się przytłaczająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym trzeba pamiętać, to spożycie posiłków! Zbilansowaną kompozycję i kalorykę zostaw dietetykom!

Nie masz czasu na dietę wysokotłuszczową, ale zamierzasz ją wypróbować? Nie umiesz gotować lub po prostu Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta keto? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Dieta pudełkowa sprawi, że wkrótce poczujesz działanie tej diety. Walczysz z nadmiernymi kilogramami albo wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Otwock - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak zamówić dietę ketogeniczną w Otwocku?

To niezwykle łatwe! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę ketogeniczną i kaloryczność, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

Ten model odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób odżywiania Ci pasuje. Możemy jedynie napomknąć, że efekty i są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Otwock – FAQ

Czy Wasz catering dowozi keto dietę do całego Otwocka?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu dostaw, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez zmiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Keto dieta polecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów.

Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga skorzystania z rady lekarza tylko w przypadku groźnych chorób.
Jeśli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym dietetykiem, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dowożona dieta keto do Otwocka?

W zależności od miasta godziny dostawy są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w KetoLove poinformujemy Cię o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: