Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Ostrzeszów

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Ostrzeszów 

Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni hit w fitness kręgu. Ta dieta stała się popularna, dzięki efektom, jakie pozwala osiągnąć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, dlatego należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjne polskie potrawy? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać całość do końca! Na diecie keto w Ostrzeszowie możesz osiągnąć zamierzone cele i cieszyć się upragnioną figurą. Teraz zrealizowanie zadania jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto na terenie Ostrzeszowa wesprze Cię w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje alternatywnego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim należy nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy oraz nasiona można również spożywać, ale należy uważać na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkowicie pozbywać się wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto postawić na warzywa i owoce, lecz również nie wszystkie. Przede wszystkim zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Ostrzeszów

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu porcji tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Ostrzeszowie

W jaki sposób zamówić dietę ketogeniczną z dostawą do Ostrzeszowa?

To niezwykle proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną i kaloryczność, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste potrawy, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim organizmie.

Ten sposób żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób żywienia Ci odpowiada. Możemy jedynie napomknąć, że efekty i są uzależniające, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Ostrzeszów – FAQ

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dostarczają keto dietę do całego Ostrzeszowa?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w strefie działania, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Głębokość ketozy można określić na dwa sposoby: za pomocą specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. poprzez zmiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Keto dieta polecana jest tym, którzy zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba kontaktować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogennej wymaga skorzystania z rady lekarza tylko w kwestii poważnych problemów zdrowotnych.

Jeśli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dowożona dieta keto do Ostrzeszowa?

W zależności od miasta godziny dostawy są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} będziesz poinformowany o przewidywanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.