Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Ostrów Wielkopolski

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Ostrów Wielkopolski 

Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w fitness kręgu. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala zdobyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, dlatego chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz spożywać tłuste potrawy? Bez wątpienia powinieneś zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie keto w Ostrowie Wielkopolskim możesz wypracować zamierzone cele oraz szczycić się upragnioną figurą. Teraz zadanie jest jeszcze prostsze, bo catering ketogeniczny na terenie Ostrowa Wielkopolskiego wesprze Cię w spełnianiu Twoich celów.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana także dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej dawki tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, ciało szuka alternatywnego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Najpierw trzeba postawić w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwrócić uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy oraz nasiona można również jeść, lecz trzeba mieć na uwadze ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkowicie pozbywać się skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto postawić na owoce i warzywa, ale także nie wszystkie. Przede wszystkim zalecane są owoce leśne. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Ostrów Wielkopolski

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna jest nazywana również dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, ciało poszukuje alternatywnego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Ostrowie Wielkopolskim

Jak otrzymać dietę ketogeniczną z dostawą do Ostrowa Wielkopolskiego?

To niezwykle łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto oraz liczbę kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybkim tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten model odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób żywienia Ci pasuje. Możemy jedynie podpowiedzieć, że efekty oraz są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Ostrów Wielkopolski – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dowożą dietę ketogeniczną do całego Ostrowa Wielkopolskiego?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto jest w strefie działania, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby: za pomocą specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. za pośrednictwem przemian zachodzących w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Dieta ketogeniczna zalecana jest tym, którzy zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 poziomów ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety keto?

Stosowanie diety ketogennej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii poważnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z dietetykiem danego cateringu, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dostarczana dieta ketogeniczna do Ostrowa Wielkopolskiego?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} będziesz poinformowany o planowanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.