Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Orzesze

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Orzesze 

Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w sportowym świecie. Ta dieta zyskuje na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala wypracować. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, w związku z tym warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjne polskie potrawy? Bez wątpienia powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie keto w Orzeszu masz możliwość wypracować zamierzone cele oraz cieszyć się wymarzoną sylwetką. Teraz zadanie będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto na terenie Orzesza pomoże Ci w spełnianiu Twoich celów.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto często nazywana jest też dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej podaży tłuszczów na rzecz ograniczenia spożycia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, ciało poszukuje alternatywnego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Jak wyglądają zasady na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy oraz nasiona można również spożywać, ale trzeba uważać na ilość przyjmowanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkowicie unikać skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, ale także nie wszystkie. Szczególnie polecane są owoce leśne. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Orzesze

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna jest nazywana często dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej podaży tłuszczów na rzecz zredukowania jedzenia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W czasie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

tania dieta ketogeniczna w Orzeszu

W jaki sposób otrzymać dietę keto w Orzeszu?

To bardzo łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną oraz kaloryczność, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim organizmie.

Ten model żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy jedynie podpowiedzieć, że rezultaty i są uzależniające, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Orzesze – FAQ

Czy wymienione cateringi dostarczają dietę ketogeniczną do całego Orzesza?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto znajduje się w zasięgu dostaw, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Stan ketozy można określić na dwa sposoby: za pomocą specjalistycznych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Dieta keto zalecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się 5 stopni ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety keto wymaga skorzystania z rady lekarza tylko w kwestii groźnych chorób.

Jeżeli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z dietetykiem danego cateringu, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dowożona dieta keto do Orzesza?

W zależności od miasta godziny dostarczania są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} zostaniesz poinformowany o przewidywanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.